Wróc do listy aktualności

Karate Kyokushin Cieszyn 2020-03-02 12:06:29

Elektrometal SA wspiera młodych sportowców z Klubu Kararte Kyoushin z Cieszyna.

Zawodnicy Cieszyńskiego Klubu Karate Kyokushin zdobyli dziewięć medali na III Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin, który odbył się w sobotę 15 lutego w Będzinie.
Pięć złotych, dwa srebrne i dwa brązowe krążki dały podopiecznym Bogdana Kubicy czwarte miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Dwa złote medale - w kata i kumite - zdobył Cezary Loska, rywalizujący w kategorii kadetów. W kata był najlepszy zarówno w eliminacjach jak i w finale. W jego kategorii startowało osiemnastu zawodników. W kumite w kategorii do 30 kg pierwszą walkę wygrał przez wskazanie sędziów, drugą przed czasem przez ippon, a finał przez wazari.

Kolejny doskonały występ zanotowały kadetki w kategorii do 40 kg. Pokonały one wszystkie swoje rywalki, zdominowały swoją kategorię i wywalczyły złoty, srebrny i brązowy medal.
Złoty medal zdobyła Ewelina Jordan, która pierwszą walkę wygrała przez wskazanie, drugą przez wazari, trzecią przed czasem przez ippon i w finale pokonała swoją koleżankę klubową Anielę Robosz przez wskazanie. Aniela aby wejść do finału wygrała trzy walki, wszystkie przez wazari. Z kolei Pola Robosz wywalczyła brązowy medal, wygrywając swoją walkę ćwierćfinałową. W półfinale musiała uznać wyższość... swojej siostry.
Do strefy medalowej nie udało się przebić czwartej zawodniczce CKKK, rywalizującej w tej kategorii. Warto przy tym wspomnieć, że dla Zuzanny Worek, bo niej o mowa, był to debiut.

Kolejny złoty medal dla cieszyńskiej drużyny zdobył Paweł Wojacki. W ćwierćfinale kategorii do 60 kg juniorów młodszych znokautował kolanem swojego rywala, w półfinale wygrał przez wazari stosując ponownie technikę kolanem, a w finale, mając od początku starcia zdecydowaną przewagę pokonał swojego rywala przez wskazanie sędziów.

Piąty złoty krążek dołożył Adam Szydłowski z ustrońskiej sekcji CKKK. W kategorii kadetów mlodszych do 30 kg wygrał trzy walki (w tym finałową) przed czasem przez ippon, a jedną przez decyzję sędziów.

Pozostałe medale zdobyli srebrny - Igor Wojacki w kategorii juniorów do 75 kg (w półfinale znokautował swojego rywala przez lowkick, natomiast w finale uległ po wyrównanej walce aktualnemu wicemistrzowi Europy) oraz brązowy Hubert Kizimiszyn w kategorii kadetów do 40 kg. Hubert pewnie wygrał swoją walkę eliminacyjną, ale w półfinale popełnił błąd, który kosztował go udział w finale.

 

W sobotę 26 października 2019r. zawodnicy Cieszyńskiego Klubu Karate Kyokushin wzięli udział w V Międzynarodowym Grand Prix Beskidów Karate Kyokushin.

Zawody przeznaczone były dla dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia.  Ośmioosobowa ekipa klubu zdobyła w kumite (walce) 2 złote, 2 srebrne i 3 brązowe medale.

Najlepiej wypadły zawodniczki w kategorii 10-11 lat do 35 kg, które zdominowały tą kategorię zdobywając: złoty medal- Aniela ROBOSZ, srebrny medal- Ewelina JORDAN i brązowy medal – Pola ROBOSZ.

Złoty medal dla cieszyńskich barw zdobył także w kategorii chłopców 10-11 lat do 50 kg Norbert WAŁACH, który popisał się w swoich walkach skutecznymi low kickami.

Srebrny medal przypadł w udziale Adasiowi SZYDŁOWSKIEMU w kategorii chłopców 6-7 lat +25 kg z sekcji ustrońskiej. Adaś trochę pechowo przegrał finał prowadząc ze swoim rywalem na punkty.

Brązowy medal zdobył Igor WOJACKI w kategorii juniorów do 70 kg. Niestety przegrał swoją walkę półfinałową w dogrywce.

Drugi brązowy medal dla nas zdobył Cezary LOSKA w kategorii chłopców 10-11 lat do 30 kg, któremu również nie udało się w półfinale pokonać swojego rywala.

Do strefy medalowej nie udało się przebić Pawłowi WOJACKIEMU, który przegrał swoją walkę ćwierćfinałową decyzją sędziów po dwóch 1,5 minutowych dogrywkach, po wadze, która również nie była rozstrzygająca i po kolejnej 1,5 dogrywce.

Kolejny raz zawodnicy Cieszyńskiego Klubu Karate Kyokushin potwierdzili wysoką formę zdobywając na prestiżowym V Pucharze Śląska Dzieci i Młodzieży Karate Kyokushin 4 złote i 2 srebrne medale. W Turnieju, który odbył się 25 maja w Rudzie Śląskiej wystartowała rekordowa liczba ponad 500 zawodników nie tylko ze Śląska, ale również z całej Polski.

Złoty medal w kategorii juniorek do 60 kg zdobyła Zuzanna PASTERNY. Zuzia wszystkie swoje walki wygrała błyskawicznie przed czasem.

Drugi złoty medal zdobył Paweł WOJACKI w kategorii młodzików do 50 kg. Miał trzy walki. Wszystkie (w tym finał) również wygrał przed czasem. Szczególnie w wydaniu Pawła skuteczne okazało się kopnięcie kolanem.

Trzeci złoty medal wywalczył Cezary LOSKA w kategorii kadetów do 30 kg. Miał też 3 pojedynki i również te trzy pojedynki rozstrzygnął przed czasem, z tym  że półfinał i finał to zwycięstwo przez skuteczny low-kick - niskie kopnięcie.

Czwarty złoty medal zdobył Michał LEŃCZUK w kategorii kadetów +40 kg. Michał, aby zdobyć złoty medal musiał wygrać aż 4 pojedynki.

Srebrny medal zdobył Adaś SZYDŁOWSKI z sekcji ustrońskiej w kategorii dzieci +25 kg. Adaś pierwszy raz miał możliwość wystartować w swojej kategorii wiekowej. Do tej pory zawsze startował w grupie ze starszymi, bo w turniejach, w których do tej pory uczestniczył nie było jego kategorii wiekowej. Adaś miał 3 walki. Pierwszą walkę wygrał przed czasem, natomiast w finale niewiele brakło mu do zwycięstwa.

Drugi srebrny medal zdobył w kategorii juniorów do 65 kg Igor WOJACKI. W finale miał ogromną przewagę nad swoim rywalem i mimo, że starał się kontrolować techniki aby nie zrobić „krzywdy” swojemu rywalowi, to jednak po jednym z kopnięć na głowę jego przeciwnik wylądował na macie i chociaż trudno było to zdarzenie nazwać nokautem, a już na pewno nie ciężkim, to jednak został przez sędziów zdyskwalifikowany. Złożyliśmy protest, ale werdykt nie został zmieniony. Po wielokrotnym obejrzeniu zapisu walki, naszym zdaniem, dyskwalifikacja była nieuzasadniona.

 

 

W sobotę 18.05.2019 r.  na XII Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego, Cieszyński Klub Karate Kyokushin zdobył 6 złotych, 2 srebrne i 3 brązowe medale.

Złoty medal wywalczyła Zuzanna PASTERNY w kategorii kumite juniorek +55 kg. Zuzia ani na moment nie była zagrożona. Wygrała trzy pojedynki, wszystkie przed czasem.

Drugi złoty medal dla naszego klubu zdobył Igor WOJACKI w kategorii kumite juniorów do 65 kg. Również wygrał zdecydowanie swoje trzy pojedynki.

Kolejny złoty medal wywalczył Michał LEŃCZUK w kategorii kumite kadetów do 45 kg. Była to najliczniej obsadzona kategoria i Michał, aby zwyciężyć musiał pokonać 4 rywali. Na uwagę zasługuje fakt, że większość walk zakończył przed czasem nokautując niskimi kopnięciami low kick. W tej samej kategorii brązowy medal zdobył Cezary LOSKA, który dodatkowo zdobył jeszcze złoty medal w kata.

Piąty złoty medal dla Klubu wywalczyła Ewelina JORDAN w kumite kadetek do 40 kg. Stoczyła cztery pojedynki w tym pasjonujący finał, gdzie w dogrywce zdominowała swoją rywalkę. Jeżeli chodzi o Ewelinę, to cieszy fakt, że dołączyła do grupy już utytułowanych zawodników klubu – mówi Bogdan Kubica prezes i trener klubu. W tej samej kategorii brązowy medal zdobyła Pola ROBOSZ.

Również złoty medal zdobył Norbert WAŁACH w kategorii kumite kadetów +45 kg. W finale pokonał swojego klubowego kolegę Michała WAJNERA (srebrny medal).

Srebrny medal zdobyła Urszula WAŁACH w kategorii młodziczek do 45 kg, a brązowy Paweł WOJACKI w kategorii młodzików do 50 kg.

Dużym sukcesem dla Cieszyńskiego Klubu Karate Kyokushin zakończył się IX Międzynarodowy Turnieju o Puchar Solny w Wieliczce. Zawody odbyły się w sobotę 11 maja 2019r. z udziałem rekordowej ilości 43 klubów i około 350 zawodników z całej Polski, Czech, Niemiec i Rumunii.

Cieszyński sześcioosobowy team zdobył 7 medali w tym 3 złote, 1 srebrny i 3 brązowe, co dało w klasyfikacji generalnej klubów bardzo dobre 6 miejsce.

Podwójny Puchar i dwa złote medale zdobył Cezary LOSKA w kategorii kadetów do 35 kg. Była to jedna z najbardziej licznych kategorii i Cezary, aby zdobyć złoty medal w kumite musiał stoczyć 5 pojedynków z których większość wygrał przed czasem. Do złotego medalu w walkach dorzucił złoty medal w kata, gdzie pokonał ok. 30 rywali.

Drugi złoty medal zdobył Igor WOJACKI w kategorii kumite juniorów do 65 kg. Szczególnie  wyróżnić należy tu jego walkę półfinałową, gdzie znokautował swojego przeciwnika.

Srebrny medal zdobyła Zuzanna PASTERNY w kategorii kumite juniorek do 60 kg. Tym razem w finale przegrała po dogrywce ze swoją stałą rywalką, wicemistrzynią świata z klubu gospodarzy, a którą pokonała miesiąc wcześniej w Żorach.

Brązowe medale dla naszych barw zdobyli w kumite młodzików do 55 kg Paweł WOJACKI, w kumite kadetów do 45 kg Michał LEŃCZUK oraz w kumite kadetów + 45 kg Norbert WAŁACH.

Sędziami z ramienia cieszyńskiego klubu byli Dariusz Kubica i Andrzej Pasterny, a kierownikiem Bogdan Kubica i Piotr Wojacki.

 

Bardzo dobry występ zanotowała Zuzanna Pasterny na XXXIX Mistrzostwach Karate Kyokushin Makroregionu Śląskiego, które odbyły się w Gliwicach 16.03.2019. Zuzia zdobyła złoty medal  i tytuł Mistrzyni Makroregionu Śląskiego w kategorii kumite juniorek +60 kg.

Zuzanna walkę ćwierćfinałową i półfinałową wygrała imponująco przed czasem przez ippon. Natomiast do finału rywalka Zuzi nie przystąpiła i poddała walkę z powodu kontuzji.

Podkreślić należy również fakt, że wskutek połączenia dwóch kategorii, Zuzia startowała w wadze +60 kg, a nie w swojej koronnej do 60 kg. Według regulaminu bowiem, w turniejach rangi mistrzowskiej musi być odpowiednia ilość zawodników. W przeciwnym razie łączy się kategorie. Jest to słuszne, bo nie dochodzi do sytuacji, kiedy na przykład dwóch zawodników danej kategorii z tytułu samego udziału zdobywa tytuł mistrza czy wicemistrza.

Drugi zawodnik Igor Wojacki wystąpił w kategorii kumite juniorów do 70 kg. Niestety uraz kolana uniemożliwił mu w ćwierć finale kontynuowanie dalszej walki.

Sędzią głównym Mistrzostw był Shihan Andrzej Drewniak, a sędziami z cieszyńskiego klubu byli: Darek Kubica i Andrzej Pasterny.

Karatecy Cieszyńskiego Klubu Karate Kyokushin wywalczyli siedem medali, w tym pięć złotych, w V Edycji Międzynarodowego Turnieju Karate Kyokushin, który odbył się w Żorach 13.04.2019 r. z udziałem 327 zawodników z 33 klubów Polski i Czech reprezentujących pięć światowych organizacji pełno kontaktowego karate: KWF, WKO, IFK, WKB, IKO1.

Poziom walk był bardzo wysoki, bowiem do rywalizacji stanęli między innymi aktualni mistrzowie Świata, Europy i Polski.

Złoty medal dla cieszyńskiego klubu w kumite zdobyła w kategorii juniorek +55 kg Zuzanna Pasterny. Wygrała 3 walki, jedną przed czasem i najważniejszą w finale przez wazari z aktualną wicemistrzynią świata.

Drugi złoty medal w kumite wywalczył w kategorii młodzików do 50 kg Paweł Wojacki. Aby osiągnąć ten sukces Paweł musiał stoczyć cztery pojedynki z których trzy w tym finał wygrał przez wazari, a jedną walkę decyzją sędziów.

Trzeci złoty medal zdobył Michał Leńczuk w kategorii kadetów do 45 kg. Michał wygrał trzy walki w tym dwie przed czasem i jedną przez wazari.

Kolejny złoty medal w kumite wywalczył w kategorii kadetów +45 kg Norbert Wałach, który aby to osiągnąć wygrał trzy walki.

I wreszcie piąty złoty medal zdobył Cezary Loska w konkurencji kata kadetów. Cezary okazał się najlepszy w swojej kategorii liczącej powyżej 30 rywali. Cezary zdobył również srebrny medal w kategorii kumite kadetów do 30 kg. Jest też pierwszym zawodnikiem w historii cieszyńskiego klubu, który zdobył równocześnie dwa medale: w kumite i kata.

Brązowy medal w kumite zdobył Igor Wojacki w kategorii juniorów do 65 kg. Igor przeszedł zwycięsko dwie rundy, ale w półfinale uległ utytułowanemu rywalowi.

W turnieju wystartowała ponadto grupa zawodniczek i zawodników, która w większości rozpoczyna dopiero swoje starty, a mianowicie: Ewelina Jordan, Aniela i Pola Robosz, Urszula Wałach, Szymon Michalski, Tymoteusz Galej, Adam Szydłowski, Michał Wajner. Niestety nie udało się im przebić do strefy medalowej.

 

 

Serwis 24/7+48 33 857 53 46
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności