Wróc do listy aktualności

Karate Kyokushin Cieszyn 2023-11-06 10:57:01

Elektrometal SA wspiera młodych sportowców z Klubu Kararte Kyoushin z Cieszyna.

Kyokushin Cieszyn z siedmioma medalami na Grand Prix Beskidów

 

Kolejny znakomity start zanotowali zawodnicy Cieszyńskiego Kyokushin na VIII Międzynarodowym Grand Prix Beskidów, który odbył się w dniu 4 listopada 2023 roku w Wilkowicach z udziałem około 210 zawodników z Polski, Czech i Ukrainy. Zawody odbywały się w pełnej formule kyokushin tzn. z dopuszczeniem wszystkich technik.
Cieszyński Klub wywalczył siedem medali: trzy złote, trzy srebrne i jeden brązowy.

Klub reprezentowało ośmiu zawodników: Bibianna Olszar, Maksymilian Wojtas, Lena Santarius, Adam Szydłowski, Karolina Wachholz, Kamila Kozłowska, Adam i Jan Malina.

Złoty medal zdobyli:

Maksymilian Wojtas – w kategorii kumite juniorów młodszych do 55kg, super efektowne walki w półfinale i finale. Półfinałowa walka wygrana przed czasem przez dwa skuteczne i bardzo widowiskowe kaiten-geri. Finał również wygrany przez kaiten-geri.

Adam Szydłowski – w kategorii kumite kadetów +40, półfinał wygrał przez waza-ri przez kopnięcie na głowę, natomiast finał nie został rozstrzygnięty ani w pierwszej rundzie ani w dogrywce. O zwycięstwie Adama zdecydowała waga, gdzie okazał się lżejszy o ponad 10kg. Dodatkowo Adam zdobył srebrny medal w kata.

Lena Santarius – w kategorii kumite młodziczek do 45kg. Półfinał wygrała przed czasem przez mocne uderzenia rąk, finał również przed czasem przez skuteczny low-kick.

 

Srebrny medal zdobyli:

Karolina Wachholz – w kategorii kumite kadetek do 40kg,

Kamila Kozłowska – w kategorii kumite kadetek +40kg.

 

Brązowy medal zdobył:

Adam Malina – w kategorii kumite młodzików do 45kg.

 

Organizatorem Grand Prix był Bielski Klub Karate Kyokushin kierowany przez Shihan Sławomira Dubiela. Z ramienia Cieszyńskiego Klubu sędzią był Dariusz Kubica i Andrzej Pasterny. Kierownikiem i opiekunem ekipy był Bogdan Kubica.  

 

Gratulujemy wszystkim zawodnikom dobrej postawy w walkach a medalistom osiągniętych rezultatów. Dziękujemy rodzicom i kibicom za wsparcie i pomoc.

Start zawodników Klubu był współfinansowany ze środków Miasta Cieszyna i Elektrometalu Cieszyn.

Następny planowany start to PUCHAR POLSKI, który odbędzie się w grudniu.

Zapraszamy wszystkie chętne osoby na nasze treningi w Cieszynie.

Duży sukces Cieszyńskiego Kyokushin

 

W dniu 7 października 2023 roku w Czerwionce-Leszczynach odbyły się Otwarte Mistrzostwa Powiatu Rybnickiego w Karate Kyokushin z udziałem 215 zawodników z 28 klubów z kraju i z zagranicy. Barw Cieszyńskiego Klubu Karate Kyokushin broniło dziesięciu zawodników: Wiktoria Urbanek, Bibianna Olszar, Maksymilian Wojtas, Lena Santarius, Adam Szydłowski, Karolina Wachholz, Kamila Kozłowska, Karolina Mruszczyk, Adam i Jan Malina.

Cieszyński Klub zdobył jedenaście medali: w tym sześć złotych, cztery srebrne i jeden brązowy.

Złoty medal zdobyli:

Adam Szydłowski (dwa złote medale) – w kategorii kumite kadetów do 50kg walkę półfinałową wygrał przez mocne kopnięcie na głowę a finał przez decyzję sędziów przy dużej przewadze nad rywalem. Drugi złoty medal zdobył w kata.

Maksymilian Wojtas – w kategorii kumite juniorów młodszych do 55kg, walkę finałową rozstrzygnął przez waza-ri okrężnym kopnięciem na głowę.

Lena Santarius – w kategorii kumite młodziczek do 45kg. Półfinał wygrała w pięknym stylu przed czasem, natomiast w finale rywalka nie podjęła walki.

Kamila Kozłowska – w kategorii kumite kadetek do 50kg. Walkę półfinałową wygrała przez waza-ri, natomiast finał przed czasem przez ippon.

Adam Malina – w kategorii kumite młodzików do 45kg. Półfinał wygrany przez waza-ri, natomiast finał przez mocne kopnięcie okrężne na głowę.

 

Srebrny medal zdobyli:

Wiktoria Urbanek – w kategorii kumite seniorek do 55kg,

Bibianna Olszar – w kategorii kumite juniorek +60kg,

Karolina Wachholz – w kategorii kumite kadetek do 40kg,

Jan Malina – w kategorii kumite kadetów do 35kg.

 

Brązowy medal zdobyła Karolina Mruszczyk w kategorii kumite kadetek młodszych +30kg.

 

Znakomite indywidualne wyniki dały Klubowi bardzo dobre trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej Mistrzostw.

 

Z ramienia Cieszyńskiego Klubu sędzią był Dariusz Kubica. Kierownikiem i opiekunem ekipy był Bogdan Kubica. Gościem honorowym Mistrzostw był Shihan Andrzej Drewniak V-ce Prezes Polskiego Związku Karate oraz trener kadry narodowej Sensei Michał Werner.

 

Gratulujemy wszystkim zawodnikom dobrej postawy w walkach a medalistom osiągniętych rezultatów. Dziękujemy licznemu gronu rodzicom i kibiców za wsparcie i pomoc.

Start zawodników Klubu był współfinansowany ze środków Miasta Cieszyna i Elektrometalu Cieszyn.

Zapraszamy wszystkie chętne osoby na nasze treningi w Cieszynie.

Siedem medali dla Cieszyńskiego Kyokushin na IX Turnieju Karate Kyokushin Sari Cup

 

W dniu 23 września 2023 roku w Żorach odbył się IX Turniej Karate Kyokushin „SARI CUP”. W zawodach wzięło udział około 300 zawodników z 35 klubów reprezentujących 6 światowych organizacji Kyokushin.      Barw Cieszyńskiego Klubu Karate Kyokushin broniło ośmiu zawodników: Wiktoria Urbanek, Bibianna Olszar, Maksymilian Wojtas, Lena Santarius, Adam Szydłowski, Karolina Wachholz, Kamila Kozłowska i Karolina Mruszczyk.

Cieszyńscy zawodnicy zdobyli siedem medali, w tym trzy złote, trzy srebrne i jeden brązowy.

Złoty medal zdobyli:

Maksymilian Wojtas – w kategorii juniorów młodszych do 60kg, pierwszą walkę wygrał przed czasem skutecznymi niskimi kopnięciami. Drugą walkę rozstrzygnął okrężnym kopnięciem na głowę, a finał wygrał przy dużej przewadze decyzją sędziów. Jest to kolejny wygrany turniej przez Maksymiliana. Tym samym wywalczył sobie prawo do startu w Mistrzostwach Polski, które odbędą się 14 października we Wrocławiu.

Lena Santarius – w kategorii młodziczek do 45kg. W drodze do złotego medalu musiała pokonać cztery rywalki. Pierwsze trzy pojedynki wygrała przed czasem przez skuteczne okrężne kopnięcia na głowę, natomiast finał wygrała przez waza-ri również przez okrężne kopnięcie na głowę.

Adam Szydłowski – w kategorii kadetów +40kg. Walkę w ćwierćfinale wygrał przed czasem skutecznym kopnięciem low-kick, półfinał wygrał przez okrężne kopnięcie na głowę, natomiast finał przy bardzo dużej przewadze przez wskazanie sędziów. Adam zdobył również czwarte miejsce w kata.

 

Srebrny medal zdobyli:

Bibianna Olszar – w kategorii juniorek +60kg,

Karolina Wachholz – w kategorii kadetek do 45kg,

Karolina Mruszczyk – w kategorii kadetek młodszych +30kg. Karolina zajęła również piąte miejsce w konkurencji kata.

 

Brązowy medal zdobyła Wiktoria Urbanek w kategorii otwartej seniorek. Dla Wiktorii był to pierwszy start w grupie seniorek.Osiem medali dla Cieszyńskiego Kyokushin w Pucharze Śląska Dzieci i Młodzieży

 

Dużym sukcesem zakończył się start zawodników Cieszyńskiego Klubu Karate Kyokushin w dniu 28 maja 2023 roku w Rudzie Śląskiej podczas VIII Pucharu Śląska Dzieci i Młodzieży Karate Kyokushin.

Dziesięcioosobowa ekipa zdobyła osiem medali (wszystkie w kumite): cztery złote i cztery brązowe.

W zawodach wzięło udział 355 zawodników reprezentujących 28 klubów. Cieszyński Klub reprezentowali: Wiktoria Urbanek, Bibianna Olszar, Maksymilian Wojtas, Lena Santarius, Adam Szydłowski, Kamila Kozłowska, Karolina Wachholz, Jan Sieradzki, Karolina Mruszczyk i Julian Wilde.

 

Złoty medal zdobyli:

Wiktoria Urbanek – w kategorii juniorek do 55kg, półfinał wygrała przez okrężne kopnięcie na głowę.

Maksymilian Wojtas – w kategorii juniorów młodszych do 55kg, półfinał wygrany przez wazari, finał wygrany przed czasem przez skuteczny low-kick.

Adam Szydłowski – w kategorii kadetów +40kg, ćwierćfinał i półfinał wygrał przed czasem, finał wygrany przez waza-ri przez kopnięcie na głowę.

Karolina Mruszczyk – w kategorii kadetek młodszych do 30kg, w drodze do złotego medalu stoczyła trzy zwycięskie walki.

 

Brązowy medal zdobyli:

Bibianna Olszar – w kategorii juniorek +60kg, jedna walka wygrana.
Lena Santarius – w kategorii młodziczek do 50kg, dwie wygrane walki.

Karolina Wachholz – w kategorii kadetek +35kg, dwie wygrane walki.

Julian Wilde – w kategorii dzieci do 25kg.


Organizatorem Pucharu był Rudzki Klub Kyokushin Karate kierowany przez Shihan Romana Dymka. Z ramienia Cieszyńskiego Klubu sędziami byli Dariusz Kubica i Andrzej Pasterny. Kierownikiem i opiekunem ekipy był Bogdan Kubica.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom dobrej postawy w walkach a medalistom osiągniętych rezultatów. Jak zawsze dziękujemy rodzicom za wsparcie i pomoc.

Start zawodników Klubu był współfinansowany ze środków Miasta Cieszyna i Elektrometalu Cieszyn.

W dniu 15 kwietnia 2023 roku w Brennie k./Leszna odbył się V Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin dzieci i młodzieży o Puchar Wójta Gminy Wijewo. W Turnieju wzięło udział około 230 zawodników reprezentujących kluby z całej Polski.

 

Cieszyński Klub Karate Kyokushin reprezentowało pięciu zawodników: Maksymilian Wojtas, Bibianna Olszar, Adam Sieradzki, Adam Szydłowski i Jan Sieradzki. Pięciu zawodników zdobyło sześć medali: trzy złote, jeden srebrny i dwa brązowe.

Złoty medal zdobyli:

Adam Szydłowski – w konkurencji kumite: półfinał wygrał przed czasem przez skuteczne niskie kopnięcie low-kick, natomiast finał również przez low-kick oraz okrężne kopnięcie na głowę mawashi-geri.

Dodatkowo zdobył złoty medal w konkurencji kata.

Dwa złote medale – wielkie gratulacje.

Maksymilian Wojtas – w konkurencji kumite: półfinał rozstrzygnął na swoją korzyść w kilkanaście sekund, natomiast finał wygrał przez waza-ri i dużą optyczną przewagę.

 

Srebrny medal zdobyła:
Bibianna Olszar – w konkurencji kumite: półfinał wygrany przez waza-ri.

 

Brązowy medal zdobyli:
Adam Sieradzki – w konkurencji kumite,

Jan Sieradzki – w konkurencji kumite.
Na uwagę zasługuje fakt, że na tych zawodach o brązowy medal, czyli trzecie miejsce, trzeba było stoczyć walkę.

Kierownikiem i opiekunem ekipy była Katarzyna Szydłowska.
Gratulujemy zawodnikom osiągniętych rezultatów i dziękujemy rodzicom za wsparcie i pomoc.

Start zawodników Klubu był współfinansowany ze środków Miasta Cieszyna i Elektrometalu Cieszyn.

Cztery medale Cieszyńskiego Kyokushin na Mistrzostwach Makroregionu Śląskiego

W dniu 11 marca 2023 roku w Katowicach odbyły się 42. Mistrzostwa Makroregionu Śląskiego (Górny i Dolny Śląsk). W imprezie wzięło udział około 300 zawodników reprezentujących 40 klubów.

Cieszyński Klub Karate Kyokushin reprezentowało pięciu zawodników: Wiktoria i Maja Urbanek, Maksymilian Wojtas, Lena Santarius i Adam Sieradzki. Cieszyński Klub zdobył w kumite dwa złote i dwa brązowe medale.

Złoty medal zdobyli:

Maja Urbanek – finał wygrany przez waza-ri.

Maksymilian Wojtas – w drodze do finału wygrał zdecydowanie wszystkie swoje walki (eliminacje, półfinał, finał).

Brązowy medal zdobyli:

Wiktoria Urbanek,

Adam Sieradzki – najliczniejsza kategoria, Adam w walce o medal przeszedł trzy rundy.

Sędzią głównym był Shihan Andrzej Drewniak. Z ramienia Cieszyńskiego Klubu sędziami byli Dariusz Kubica i Andrzej Pasterny. Kierownikiem ekipy był Bogdan Kubica.

Gratulujemy zawodnikom osiągniętych rezultatów i dziękujemy rodzicom za wsparcie i pomoc.

Start zawodników Klubu był współfinansowany ze środków Miasta Cieszyna i Elektrometalu Cieszyn.

Znakomity start zawodników Cieszyńskiego Kyokushin na zakończenie sezonu

VII Międzynarodowe Grand Prix Beskidów Karate Kyokushin w dniu 26 listopada 2022r. w Wilkowicach okazało się szczęśliwe dla zawodników Cieszyńskiego Klubu Karate Kyokushin, którzy wywalczyli siedem medali. Dorobek cieszyńskich karateków to w kumite trzy złote medale, dwa srebrne i jeden brązowy, a w kata jeden brązowy. W imprezie wzięło udział około 250 zawodników reprezentujących 20 klubów z Polski, Czech i Ukrainy. Zawody odbywały się w pełnej formule kyokushin tzn. z dopuszczeniem wszystkich technik.

Cieszyński Klub Karate Kyokushin reprezentowało sześciu zawodników: Maja Urbanek, Maksymilian Wojtas, Adam Sieradzki, Adam Szydłowski, Lena Santarius, Jan Sieradzki.

Złoty medal zdobyli:

Maksymilian Wojtas – w drodze do finału wygrał zdecydowanie wszystkie swoje walki,

Adam Szydłowski – półfinał rozstrzygnął na swoją korzyść efektownym kopnięciem kaiten-geri, natomiast na zwycięstwo w finale potrzebował zaledwie 40 sekund.

Lena Santarius – pewnie wygrała wszystkie swoje walki natomiast finał rozstrzygnęła na swoją korzyść w 15 sekund.

Srebrne medale zdobyli:

Jan Sieradzki - stoczył największą ilość walk z naszych zawodników bo z finałem aż pięć,
Adam Sieradzki
– bardzo dobre walki eliminacyjne, natomiast w finale musiał uznać wyższość swego rywala.

Brązowe medale wywalczyli:

Maja Urbanek w kumite,

Adam Szydłowki w kata.

Na uwagę zasługuje fakt, że zawodnicy Cieszyńskiego Klubu w drodze do złotego medalu pokonali w kumite aktualnych medalistów Mistrzostw Europy.Kolejny udany start Cieszyńskiego Kyokushin

W dniu 12 listopada 2022r. w Czerwionce-Leszczynach odbyły się Otwarte Mistrzostwa Powiatu Rybnickiego Karate Kyokushin z udziałem 27 klubów i około 250 zawodników. Cieszyński Klub Karate Kyokushin zdobył osiem medali: trzy złote, trzy srebrne i dwa brązowe - wszystkie medale zostały wywalczone w kumite.

Cieszyński Klub reprezentowało 13 zawodników: Wiktoria Urbanek, Maja Urbanek, Bibianna Olszar, Maksymilian Wojtas, Adam Sieradzki, Adam Szydłowski, Lena Santarius, Kamila Kozłowska, Karolina Wachholz, Odyseusz Matysiak, Aaron Ostrowski, Jan Sieradzki i Karolina Mruszczyk.

Złoty medal zdobyli:

Maja Urbanek – wszystkie walki wygrała przed czasem,

Maksymilian Wojtas – również wszystkie walki wygrał przed czasem, z tym że wystarczyło

mu na to 25 sekund,

Lena Santarius – sięgnęła po złoty medal pokonując cztery rywalki.

Srebrne medale zdobyli: Adam Szydłowski, Jan Sieradzki, Karolina Mruszczyk.
Brązowe medale wywalczyli: Wiktoria Urbanek i Adam Sieradzki.

Sędzią z ramienia Cieszyńskiego Klubu był Dariusz Kubica. Kierownikiem ekipy był Bogdan Kubica.

Gratulujemy zawodnikom osiągniętych rezultatów i jak zawsze dziękujemy rodzicom za wsparcie i pomoc.

Start zawodników klubu był współfinansowany ze środków Miasta Cieszyna i Elektrometalu Cieszyn.

PIERWSZE MIEJSCE CIESZYŃSKIEGO KYOKUSHIN NA TURNIEJU CARBON CUP

Doskonale spisali się zawodnicy Cieszyńskiego Klubu Karate Kyokushin na XIV Edycji Międzynarodowego Turnieju CARBON CUP, który odbył się 29 października 2022r. w Hali MOSiR w Jastrzębiu-Zdroju.

W turnieju wzięło udział ponad 250 zawodników z 27 klubów z Polski i Czech. Cieszyński Klub reprezentowało dwunastu zawodników: Wiktoria Urbanek, Maja Urbanek, Bibianna Olszar, Maksymilian Wojtas, Adam Sieradzki, Adam Szydłowski, Lena Santarius, Kamila Kozłowska, Karolina Wachholz, Odyseusz Matysiak, Jan Sieradzki, Aaron Ostrowski. Zawodnicy zdobyli dziewięć medali, w tym pięć złotych, jeden srebrny i trzy brązowe, dzięki czemu klub został sklasyfikowany na pierwszym miejscu.

Złoty medal zdobyli:
Wiktoria Urbanek, która w finale pokonała swoją rywalkę przed czasem,

Maja Urbanek - trzy wygrane pojedynki również wszystkie przed czasem,

Maksymilian Wojtas – dwa pojedynki, oba wygrane przed czasem, w pierwszym pojedynku znokautował swojego rywala w ciągu 10 sekund.

Adam Szydłowski – pierwsza walka wygrana przez waza-ri, druga przez wskazanie sędziów, finał wygrany przed czasem,

Jan Sieradzki – dwa pojedynki wygrane przez waza-ri, finał przed czasem.

Srebrny medal zdobyła Karolina Wachholz.

Brązowe medale zdobyli: Lena Santarius, Odyseusz Matysiak, Adam Sieradzki.  
Sędziami z ramienia Cieszyńskiego Klubu byli Dariusz Kubica i Andrzej Pasterny. Kierownikiem ekipy był Bogdan Kubica.
Gratulujemy zawodnikom osiągniętych rezultatów i jak zawsze dziękujemy rodzicom za wsparcie.

Start zawodników Klubu był współfinansowany ze środków Miasta Cieszyna i Elektrometalu Cieszyn.

10 medali dla Cieszyńskiego Kyokushin

W sobotę 24 września 2022r. w Żorach odbył się VIII Turniej Karate Kyokushin SARI CUP z udziałem 28 klubów i około 250 zawodników.
Cieszyński Klub Karate Kyokushin reprezentowało 12 zawodników: Wiktoria Urbanek, Maja Urbanek, Bibianna Olszar, Maksymilian Wojtas, Adam Sieradzki, Adam Szydłowski, Lena Santarius, Kamila Kozłowska, Karolina Wachholz, Odyseusz Matysiak, Jan Sieradzki, Karolina Mruszczyk.

Cieszyński Klub zdobył dwa złote medale, dwa srebrne i sześć brązowych. Wszystkie zdobyte medale zostały wywalczone w kumite.
Złoty medal zdobył Maksymilian Wojtas wygrywając trzy walki, w tym finał przed czasem nokautując swojego rywala niskimi kopnięciami. Drugi złoty medal wywalczyła Lena Santarius wygrywając również trzy walki, dwie przed czasem, w tym finał również przez niskie kopnięcia low-kick.

Srebrne medale w swojej kategorii zdobyli Adam Szydłowski oraz Odyseusz Matysiak.

Brązowe medale wywalczyli: Wiktoria Urbanek, Adam Sieradzki, Jan Sieradzki, Kamila Kozłowska, Karolina Wachholz i Karolina Mruszczyk.

Organizatorem Turnieju był Klub Karate Kyokushin Shogun Żory. Sędzią głównym Turnieju był shihan Janusz Piórkowski natomiast z ramienia Cieszyńskiego Klubu sędziami byli Dariusz Kubica i Andrzej Pasterny. Kierownikiem ekipy był Bogdan Kubica. Gratulujemy zawodnikom osiągniętych rezultatów i jak zawsze dziękujemy rodzicom za nieocenione wsparcie naszych zawodników.

Start zawodników cieszyńskiego klubu był współfinansowany ze środków Miasta Cieszyna i Elektrometalu Cieszyn.

Bardzo udany start zawodników Cieszyńskiego Kyokushin na VII Pucharze Śląska Dzieci i Młodzieży.

W dniu 4 czerwca 2022r. w Rudzie Śląskiej odbył się VII Puchar Śląska Dzieci i Młodzieży Karate Kyokushin, w których wzięło udział 345 zawodników z 28 klubów.
Cieszyński Klub Karate Kyokushin zdobył łącznie dziewięć medali, w tym: pięć złotych, dwa srebrne i 2 brązowe, co dało w klasyfikacji drużynowej bardzo dobre trzecie miejsce.
Złoty medal i puchar w kategorii juniorek zdobyła Wiktoria Urbanek. Stoczyła trzy pojedynki wszystkie wygrywając przed czasem.

Drugi złoty medal dla Klubu wywalczyła w kategorii juniorek młodszych Maja Urbanek, pokonała dwie rywalki, również obie walki zakończyły się przed czasem. Należy więc zauważyć, że Wiktoria i Maja wygrywając w sumie pięć pojedynków przed czasem ustanowiły niezaprzeczalny rodzinny rekord.

Trzeci złoty medal zdobył w kategorii młodzików Maksymilian Wojtas. W drodze do zdobycia pucharu pokonał trzech rywali, w tym jednego w ciągu 30 sekund.

Kolejny złoty medal i puchar zdobyła w kategorii kadetek Lena Santarius. Pokonała pięć rywalek, przy czym w finale stoczyła ciężką walkę z zawodniczką o nieporównywalnie większych parametrach fizycznych i stopniu zaawansowania. Lena w ostatnich sekundach trafiła swoją rywalkę mocnym kopnięciem okrężnym w głowę, co było dla wszystkich dużym zaskoczeniem a Lenie dało zwycięstwo.

Piąty złoty medal w kategorii kadetów zdobył Adam Sieradzki. Wygrał cztery walki, w tym dwie zakończył przed czasem.

Srebrne medale zdobyli: Odyseusz Matysiak, w kategorii kadetów młodszych – dwa pojedynki wygrał, w finale musiał uznać wyższość swojego rywala oraz Karolina Mruszczyk w kategorii kadetek młodszych. Wygrała trzy walki. Należy dodać, że dla Karoliny był to debiut i to wyjątkowo udany.

Brązowy medal wywalczył w kategorii kadetów Adam Szydłowski wygrywając dwie walki przez waza-ri oraz Jan Sieradzki w kategorii kadetów młodszych wygrywając również dwie walki.
Nie udało przebić się do strefy medalowej Bibiannie Olszar i Aaronowi Ostrowskiemu.

Dzięki wspaniałej postawie zawodników, w kategorii kumite (walka) dzieci i młodzieży, Cieszyński Klub okazał się najlepszym klubem na Śląsku.

Sędzią głównym zawodów był Shihan Edward Urbańczyk natomiast z ramienia Cieszyńskiego Klubu Dariusz Kubica i Andrzej Pasterny. Kierownikiem ekipy był Bogdan Kubica, a opiekunem Mirosław Urbanek. Organizatorem Pucharu był Rudzki Klub Karate Kyokushin.

Gratulujemy zawodnikom osiągniętych rezultatów i jak zawsze dziękujemy rodzicom za pomoc i wsparcie.

Start zawodników klubu był współfinansowany ze środków Miasta Cieszyna oraz Elektrometalu Cieszyn.

W dniu 7 maja 2022r. w Będzinie odbył się IV Turniej Karate Kyokushin z udziałem ponad 400 zawodników z 30 klubów.

Cieszyński Klub Karate Kyokushin reprezentowało trzynastu zawodników, którzy zdobyli osiem medali: dwa złote, dwa srebrne i cztery brązowe.

Jeżeli chodzi o kumite, to w związku z tym, że ograniczono do minimum kategorie wagowe w poszczególnych przedziałach wiekowych, postawione zostały zawodnikom szczególnie wysokie wymagania polegające na tym, że niektórzy musieli zmierzyć się z rywalami o znacznie większych parametrach fizycznych, natomiast aby dostać się do strefy medalowej trzeba było wygrać dwie lub najczęściej trzy walki. Oczywiście później jeszcze dwie walki o złoty medal.

Złoty medal dla Klubu zdobyła Lena Santarius. Jedną ze swoich walk wygrała przed czasem, pozostałe przez waza-ri. Drugi złoty medal zdobył Odyseusz Matysiak, który wszystkie swoje walki wygrał przez waza-ri.

Srebrny medal zdobyła Maja Urbanek, która doszła do finału wygrywając przed czasem wszystkie swoje pojedynki. Niestety w finale musiała uznać wyższość rywalki. Drugi srebrny medal zdobył Adam Szydłowski, który w finale przegrał z przeciwnikiem zdecydowanie przewyższającym go warunkami fizycznymi. Należy dodać jeszcze, że Adam zdobył również brązowy medal w konkurencji kata.

Brązowe medale w swoich kategoriach zdobyli Wiktoria Urbanek, Karolina Wachholz i Adam Sieradzki.

Nie udało się przebić do strefy medalowej Maksymilianowi Wojtasowi pomimo wygrania dwóch pojedynków. Podobna sytuacja spotkała Jana Sieradzkiego, Kamilę Kozłowską (debiut) i Aarona Ostrowskiego.

Debiutująca Bibianna Olszar oraz Viktoria Cieślar pomimo przegranych swoich pojedynków zdobyły cenne doświadczenie w tego rodzaju turniejach.

Sędzią głównym zawodów był Shihan Janusz Piórkowski 5 DAN natomiast z ramienia Cieszyńskiego Klubu Dariusz Kubica i Andrzej Pasterny. Kierownikiem ekipy był Bogdan Kubica, a opiekunem Mirosław Urbanek. Organizatorem Turnieju był Zagłębiowski Klub Karate Kyokushin kierowany przez Sensei Artura Srokę 4 DAN.

Gratulujemy zawodnikom osiągniętych rezultatów i jak zawsze dziękujemy rodzicom za pomoc i wsparcie.

Start zawodników klubu był współfinansowany ze środków Miasta Cieszyna oraz Elektrometalu Cieszyn.

IV Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin
W dniu 9 kwietnia 2022r. w Brennie koło Leszna odbył się IV Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin z udziałem około 220 zawodników z 21 klubów z całej Polski.
Cieszyński Klub Karate Kyokushin reprezentowało trzech zawodników, którzy zdobyli jeden złoty i jeden srebrny medal.
Złoty medal w kategorii juniorek młodszych zdobyła Maja Urbanek. Dramatyczny przebieg miała walka półfinałowa gdzie Maja na początku rundy przegrywała przez waza-ri. Hart ducha sprawił, że po krótkim czasie wyrównała a po kilkunastu sekundach trafiła okrężnym kopnięciem rywalkę w głowę i zakończyła zwycięsko walkę przed czasem. Finał rozstrzygnęła na swoją korzyść przez waza-ri.

Srebrny medal wywalczył w kategorii kadetów Adam Szydłowski. Dwie walki wygrał przez waza-ri, niestety w finale mimo przewagi optycznej przepuścił kopnięcie na głowę co pozbawiło go szansy na złoty medal. Dodatkowo Adam startował w kata gdzie w finale sklasyfikowany został na 4 miejscu.

Trzeciej zawodniczce Wiktorii Urbanek w kategorii juniorek, mimo wyrównanej walki, nie udało się przebić do strefy medalowej.

Kierownikiem ekipy był Mirosław Urbanek a opiekunem Katarzyna Szydłowska.

Gratulujemy zawodnikom osiągniętych rezultatów.

Start zawodników klubu był współfinansowany ze środków Miasta Cieszyna oraz Elektrometalu Cieszyn.

 

Mistrzostwa Makroregionu Śląskiego Karate Kyokushin
W dniu 26 marca 2022r. na hali AWF we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Śląskiego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Mistrzostwa rozegrano na trzech matach w konkurencjach seniorów, juniorów, juniorów młodszych i młodzików, w których wzięło udział około 250 zawodników z 36 klubów.

Cieszyński Klub Karate Kyokushin reprezentowało trzech zawodników, którzy zdobyli trzy medale: dwa srebrne i jeden brązowy.

Srebrny medal zdobył w kategorii młodzików Maksymilian Wojtas. Stoczył trzy pojedynki, w tym jeden rozstrzygnął na swoją korzyść przed czasem. Bardzo wyrównaną finałową walkę przegrał decyzją sędziów w stosunku 3:2.

Drugi srebrny medal wywalczyła w kategorii juniorek młodszych Maja Urbanek, która również stoczyła trzy walki wygrywając dwie z nich przez waza-ri.

Brązowy medal zdobyła w kategorii juniorek Wiktoria Urbanek, która w półfinale uległa swojej rywalce.

Sędzią głównym zawodów był Shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym Shihan Andrzej Manecki. Z cieszyńskiego klubu sędzią był Dariusz Kubica. Kierownikiem ekipy był Bogdan Kubica a opiekunem Mirosław Urbanek.

Gratulujemy zawodnikom osiągniętych rezultatów.

Start zawodników klubu był współfinansowany ze środków Miasta Cieszyna oraz Elektrometalu Cieszyn.

Zawodnicy Cieszyńskiego Klubu Karate Kyokushin odnotowali kolejny bardzo udany start podczas VI Międzynarodowego Grand Prix Beskidów, które odbyło się 13.11.2021. Sześcioosobowy zespół cieszyńskich karateków zdobył pięć medali, w tym aż cztery złote
i jeden srebrny

Podczas XIII Międzynarodowego Turnieju CARBON CUP, który odbył się 30 października 2021 roku w Jastrzębiu-Zdroju zawodnicy Cieszyńskiego Klubu Karate Kyokushin zdobyli łącznie 6 medali: 3 złote, 1 srebrny, 2 brązowe. Wszystkie medale w kategorii kumite.

Złoty medal zdobył Adam Szydłowski w kategorii kadetów młodszych +30kg. Stoczył cztery walki, w tym eliminacje wygrał przed czasem a finał przez wazari. Drugi złoty medal zdobył Maksymilian Wojtas w kategorii młodzików -40kg. Rozstrzygnął zdecydowanie na swoją korzyść wszystkie trzy pojedynki. Warto zaznaczyć, że był to jego drugi udział w zawodach i drugi złoty medal w swojej kategorii. Trzeci złoty medal zdobyła Karolina Wachholz w kategorii kadetek młodszych +25kg. Wygrała trzy pojedynki w drodze do zwycięstwa.

Srebrny medal wywalczył Odyseusz Matysiak w kategorii kadetów młodszych -25kg. Był to jego debiut.

Brązowe medali zdobyli Jan Sieradzki w kategorii kadetów młodszych po wygranych dwóch pojedynkach oraz Maja Urbanek w kategorii juniorek młodszych.

Do strefy medalowej nie udało się przebić: Wiktorii Urbanek w kategorii juniorek, Pawłowi Wojackiemu w kategorii juniorów młodszych, Adamowi Sieradzkiemu w kategorii kadetów i Aaronowi Ostrowskiemu w kategorii kadetów młodszych.

W klasyfikacji drużynowej Cieszyński KKK zajął bardzo dobrą 6 lokatę. W zawodach brało udział blisko 300 karateka reprezentujących około 30 klubów z całej Polski i zagranicy.

Sędziami z ramienia cieszyńskiego klubu byli Dariusz Kubica i Andrzej Pasterny. Kierownikiem ekipy był Bogdan Kubica, a opiekunem Piotr Wojacki.
Gratulujemy zawodnikom osiągniętych rezultatów i jak zawsze dziękujemy rodzicom za pomoc i wsparcie.

Start zawodników klubu był współfinansowany ze środków Miasta Cieszyna oraz Elektrometalu Cieszyn.

W sobotę 26.06.2021 r. w Żorach odbył się VII Turniej „SARI CUP” z udziałem około 320 zawodników z 38 klubów z całej Polski.

Cieszyński Klub Karate Kyokushin zdobył 6 medali: 3 złote, 1 srebrny, 2 brązowe. Wszystkie medale w kategorii kumite.

Złoty medal wywalczył w kategorii młodzików debiutujący Maksymilian Wojtas. Przeszedł zwycięsko cztery rundy, a w finale zdecydowanie wygrał ze swoim rywalem. Na uwagę zasługuje fakt, że Maks trenuje od kwietnia tego roku. Jeżeli nadal będzie robił takie postępy, to ma przed sobą duże perspektywy.

Drugi złoty medal zdobyła Karolina Wachholz w kategorii kadetek młodszych. Był to jej drugi start, więc ten wywalczony złoty medal jest oczywiście niespodzianką.

Trzeci złoty medal zdobył Norbert Wałach w kategorii młodzików. W finale Norbert został trzykrotnie sfaulowany i przeciwnik otrzymał za to ujemny punkt, co zdecydowało o zwycięstwie Norberta.

Srebrny medal zdobyła w kategorii kadetek Lena Santarius. Wszystkie jej walki w eliminacjach, ćwierćfinale i półfinale kończyły się przed czasem. Natomiast w finale niewiele brakło do zwycięstwa. I znowu musimy podkreślić, że Lena startowała dopiero drugi raz.

Brązowe medale zdobyły: debiutująca Wiktoria Urbanek w kategorii juniorek i Maja Urbanek w kategorii juniorek młodszych (drugi start na zawodach). Obie przeszły zwycięsko eliminacje i ćwierćfinały ulegając swoim rywalkom dopiero w półfinałach.

Nie udało się przejść przez fazę eliminacji i ćwierćfinałów: Urszuli Wałach, Adamowi Sieradzkiemu i Aaronowi Ostrowskiemu.

Dzięki waleczności zawodników cieszyński klub uplasował się na 6 miejscu drużynowo.

Pod nieobecność naszych czołowych i doświadczonych zawodników uważamy wynik naszego debiutanckiego zespołu za bardzo dobry, tym bardziej, że poziom walk na turnieju oceniamy bardzo wysoko – mówi prezes klubu Bogdan Kubica.

Kierownikiem naszej ekipy był Bogdan Kubica a sędziami z ramienia klubu był Dariusz Kubica i Andrzej Pasterny.

Wszystkim gratulujemy waleczności, a medalistom zwycięstwa. Jak zawsze dziękujemy rodzicom za pomoc i wsparcie podczas zawodów.

Start zawodników klubu był współfinansowany ze środków Miasta Cieszyna oraz Elektrometalu Cieszyn.

12 czerwca 2021 odbył się w Bielsku-Białej III Puchar Beskidów Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży. Cieszyński klub reprezentowała tym razem nieliczna trzyosobowa ekipa, która zdobyła dwa medale. Złoty medal i puchar wywalczył Adam Szydłowski w kategorii chłopców 8-9 w wadzie +30kg. Srebrny medal zdobył w kategorii chłopców 10-11 lat Adam Sieradzki w wadze do 35kg. Anieli Robosz nie udało się przebić do strefy medalowej. Na uwagę zasługuje fakt, że rywalizacja odbywała się w pełnej formule Kyokushin.
Kierownikiem ekipy był Bogdan Kubica, sędzią z ramienia klubu Dariusz Kubica. Dziękujemy rodzicom za pomoc i wsparcie podczas zawodów. Start zawodników klubu był współfinansowany ze środków Miasta Cieszyna oraz Elektrometalu Cieszyn.

Bardzo dobry występ zanotowali zawodnicy Cieszyńskiego Klubu Karate Kyokushin podczas VI Pucharu Śląska Dzieci i Młodzieży, który odbył się w sobotę 29.05.2021 roku w Katowicach. W zawodach wzięło udział około 280 karateka z 23 klubów. Podopieczni Bogdana Kubicy zdobyli w kumite 7 medali, w tym 4 złote.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje zdobycie złotego medalu przez debiutantkę Maję Urbanek w kategorii juniorek młodszych do 50 kg. Walkę półfinałową i finałową Maja wygrała w imponującym stylu.

Drugi złoty medal zdobył Paweł Wojacki w kategorii juniorów młodszych do 60 kg. Walkę półfinałową wygrał przez ippon po 30 sekundach, a finał przez wskazanie sędziów.

Trzeci złoty medal wywalczył Adaś Szydłowski z sekcji ustrońskiej, w kategorii kadetów młodszych +30 kg. W ćwierćfinale Adaś bardzo mocno trafił swojego rywala okrężnym kopnięciem i było po walce. Również półfinał i finał okazał się zwycięski dla naszego zawodnika.

I wreszcie czwarty złoty medal wywalczył Norbert Wałach w kategorii młodzików do 60 kg. W walce półfinałowej i finałowej uzyskał przewagę przez mocne uderzenia rękami i low kicki.

Srebrny medal dla barw CKKK zdobyła Aniela Robosz w kategorii młodziczek do 50 kg. Aniela przeszła zwycięsko ćwierćfinał i półfinał, niestety w finałowej walce lepsza okazała się rywalka.

Brązowe medale zdobyli po wygraniu jednej walki Aaron Ostrowski w kategorii kadetów młodszych +30 kg i Karolina Wachholz  w kategorii kadetek młodszych +30 kg.

Do strefy medalowej, pomimo wyrównanych walk, nie udało się przebić: Lenie Santarius, Urszuli Wałach, Adasiowi i Jasiowi Sieradzkim.

Zwycięstwa zawodników  dały klubowi w punktacji drużynowej bardzo dobre 5 miejsce. Na uwagę zasługuje fakt, że na 11 startujących było aż 5 debiutantów.

Kierownikiem ekipy był Bogdan Kubica, sędzią z ramienia klubu był Dariusz Kubica, a sekundantami Piotr Wojacki i Marcin Robosz.

Wszystkim gratulujemy waleczności, a medalistom zwycięstwa.
Dziękujemy rodzicom za pomoc i wsparcie podczas zawodów.

Start zawodników klubu był współfinansowany ze środków Miasta Cieszyna oraz Elektrometalu Cieszyn.W dniu 14 marca 2021 w Hali CENTRUM w Dąbrowie Górniczej odbyły się 41 Mistrzostwa Makroregionu Śląskiego seniorów, juniorów i juniorów młodszych Kyokushin Karate oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików z udziałem ponad 300 zawodników z blisko 50 klubów. W tym roku połączono Mistrzostwa Makroregionu Śląskiego z Makroregionem Dolnośląskim.
W barwach Cieszyńskiego Klubu Karate Kyokushin startowało 5 zawodników. Bardzo duży sukces osiągnął Paweł Wojacki zdobywając złoty medal i tytuł Mistrza Makroregionów  w      kategorii juniorów młodszych do 60kg. Wszystkie walki wygrał zdecydowanie a walkę półfinałową rozstrzygnął na swoją korzyść i to przed czasem przez ippon. Szczególnie mogły podobać się skuteczne kopnięcia kolanem w jego wykonaniu.
Pozostałym zawodnikom: Anieli Robosz, Igorowi Wojackiemu, Hubertowi Kizimiszynowi i Norbertowi Wałachowi pomimo wyrównanych walk, nie udało przebić się do strefy medalowej.Sędzią głównym zawodów był Shihan Andrzej Drewniak, a sędzią z ramienia klubu Dariusz Kubica. Kierownikiem ekipy był Bogdan Kubica.W dniu 24.10.2020 odbył się w Żorach VI Turniej Karate Kyokushin „SARI CUP”.
Klub cieszyński reprezentowała siedmioosobowa ekipa, która zdobyła sześć medali.
Złoty medal zdobył Adaś Sieradzki wygrywając w kat. kumite kadetów młodszych do 30kg. Był to jego pierwszy start w zawodach.
Srebrny medal wywalczył Norbert Wałach w kat. kumite kadetów pow. 40kg.
Brązowy medal zdobył Paweł Wojacki startujący w kat. kumite juniorów młodszych do 60kg. Paweł w ćwierćfinale wygrał w efektowny sposób nokautując swojego rywala kolanem.
Drugi brązowy medal zdobył Hubert Kizimiszyn w kat. kumite kadetów pow. 40kg.
Kolejny brązowy medal wywalczył Adaś Szydłowski w kat. kumite katedów młodszych pow. 30kg.
Czwarty brązowy medal zdobyła Urszula Wałach w kat. kumite młodziczek pow. 45kg.
Do strefy medalowej nie udało się przebić Zuzi Worek.
Kierownikiem ekipy był Piotr Wojacki.


Zawodnicy Cieszyńskiego Klubu Karate Kyokushin zdobyli dziewięć medali na III Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin, który odbył się w sobotę 15 lutego w Będzinie.
Pięć złotych, dwa srebrne i dwa brązowe krążki dały podopiecznym Bogdana Kubicy czwarte miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Dwa złote medale - w kata i kumite - zdobył Cezary Loska, rywalizujący w kategorii kadetów. W kata był najlepszy zarówno w eliminacjach jak i w finale. W jego kategorii startowało osiemnastu zawodników. W kumite w kategorii do 30 kg pierwszą walkę wygrał przez wskazanie sędziów, drugą przed czasem przez ippon, a finał przez wazari.

Kolejny doskonały występ zanotowały kadetki w kategorii do 40 kg. Pokonały one wszystkie swoje rywalki, zdominowały swoją kategorię i wywalczyły złoty, srebrny i brązowy medal.
Złoty medal zdobyła Ewelina Jordan, która pierwszą walkę wygrała przez wskazanie, drugą przez wazari, trzecią przed czasem przez ippon i w finale pokonała swoją koleżankę klubową Anielę Robosz przez wskazanie. Aniela aby wejść do finału wygrała trzy walki, wszystkie przez wazari. Z kolei Pola Robosz wywalczyła brązowy medal, wygrywając swoją walkę ćwierćfinałową. W półfinale musiała uznać wyższość... swojej siostry.
Do strefy medalowej nie udało się przebić czwartej zawodniczce CKKK, rywalizującej w tej kategorii. Warto przy tym wspomnieć, że dla Zuzanny Worek, bo niej o mowa, był to debiut.

Kolejny złoty medal dla cieszyńskiej drużyny zdobył Paweł Wojacki. W ćwierćfinale kategorii do 60 kg juniorów młodszych znokautował kolanem swojego rywala, w półfinale wygrał przez wazari stosując ponownie technikę kolanem, a w finale, mając od początku starcia zdecydowaną przewagę pokonał swojego rywala przez wskazanie sędziów.

Piąty złoty krążek dołożył Adam Szydłowski z ustrońskiej sekcji CKKK. W kategorii kadetów mlodszych do 30 kg wygrał trzy walki (w tym finałową) przed czasem przez ippon, a jedną przez decyzję sędziów.

Pozostałe medale zdobyli srebrny - Igor Wojacki w kategorii juniorów do 75 kg (w półfinale znokautował swojego rywala przez lowkick, natomiast w finale uległ po wyrównanej walce aktualnemu wicemistrzowi Europy) oraz brązowy Hubert Kizimiszyn w kategorii kadetów do 40 kg. Hubert pewnie wygrał swoją walkę eliminacyjną, ale w półfinale popełnił błąd, który kosztował go udział w finale.

 

W sobotę 26 października 2019r. zawodnicy Cieszyńskiego Klubu Karate Kyokushin wzięli udział w V Międzynarodowym Grand Prix Beskidów Karate Kyokushin.

Zawody przeznaczone były dla dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia.  Ośmioosobowa ekipa klubu zdobyła w kumite (walce) 2 złote, 2 srebrne i 3 brązowe medale.

Najlepiej wypadły zawodniczki w kategorii 10-11 lat do 35 kg, które zdominowały tą kategorię zdobywając: złoty medal- Aniela ROBOSZ, srebrny medal- Ewelina JORDAN i brązowy medal – Pola ROBOSZ.

Złoty medal dla cieszyńskich barw zdobył także w kategorii chłopców 10-11 lat do 50 kg Norbert WAŁACH, który popisał się w swoich walkach skutecznymi low kickami.

Srebrny medal przypadł w udziale Adasiowi SZYDŁOWSKIEMU w kategorii chłopców 6-7 lat +25 kg z sekcji ustrońskiej. Adaś trochę pechowo przegrał finał prowadząc ze swoim rywalem na punkty.

Brązowy medal zdobył Igor WOJACKI w kategorii juniorów do 70 kg. Niestety przegrał swoją walkę półfinałową w dogrywce.

Drugi brązowy medal dla nas zdobył Cezary LOSKA w kategorii chłopców 10-11 lat do 30 kg, któremu również nie udało się w półfinale pokonać swojego rywala.

Do strefy medalowej nie udało się przebić Pawłowi WOJACKIEMU, który przegrał swoją walkę ćwierćfinałową decyzją sędziów po dwóch 1,5 minutowych dogrywkach, po wadze, która również nie była rozstrzygająca i po kolejnej 1,5 dogrywce.

Kolejny raz zawodnicy Cieszyńskiego Klubu Karate Kyokushin potwierdzili wysoką formę zdobywając na prestiżowym V Pucharze Śląska Dzieci i Młodzieży Karate Kyokushin 4 złote i 2 srebrne medale. W Turnieju, który odbył się 25 maja w Rudzie Śląskiej wystartowała rekordowa liczba ponad 500 zawodników nie tylko ze Śląska, ale również z całej Polski.

Złoty medal w kategorii juniorek do 60 kg zdobyła Zuzanna PASTERNY. Zuzia wszystkie swoje walki wygrała błyskawicznie przed czasem.

Drugi złoty medal zdobył Paweł WOJACKI w kategorii młodzików do 50 kg. Miał trzy walki. Wszystkie (w tym finał) również wygrał przed czasem. Szczególnie w wydaniu Pawła skuteczne okazało się kopnięcie kolanem.

Trzeci złoty medal wywalczył Cezary LOSKA w kategorii kadetów do 30 kg. Miał też 3 pojedynki i również te trzy pojedynki rozstrzygnął przed czasem, z tym  że półfinał i finał to zwycięstwo przez skuteczny low-kick - niskie kopnięcie.

Czwarty złoty medal zdobył Michał LEŃCZUK w kategorii kadetów +40 kg. Michał, aby zdobyć złoty medal musiał wygrać aż 4 pojedynki.

Srebrny medal zdobył Adaś SZYDŁOWSKI z sekcji ustrońskiej w kategorii dzieci +25 kg. Adaś pierwszy raz miał możliwość wystartować w swojej kategorii wiekowej. Do tej pory zawsze startował w grupie ze starszymi, bo w turniejach, w których do tej pory uczestniczył nie było jego kategorii wiekowej. Adaś miał 3 walki. Pierwszą walkę wygrał przed czasem, natomiast w finale niewiele brakło mu do zwycięstwa.

Drugi srebrny medal zdobył w kategorii juniorów do 65 kg Igor WOJACKI. W finale miał ogromną przewagę nad swoim rywalem i mimo, że starał się kontrolować techniki aby nie zrobić „krzywdy” swojemu rywalowi, to jednak po jednym z kopnięć na głowę jego przeciwnik wylądował na macie i chociaż trudno było to zdarzenie nazwać nokautem, a już na pewno nie ciężkim, to jednak został przez sędziów zdyskwalifikowany. Złożyliśmy protest, ale werdykt nie został zmieniony. Po wielokrotnym obejrzeniu zapisu walki, naszym zdaniem, dyskwalifikacja była nieuzasadniona.

 

 

W sobotę 18.05.2019 r.  na XII Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego, Cieszyński Klub Karate Kyokushin zdobył 6 złotych, 2 srebrne i 3 brązowe medale.

Złoty medal wywalczyła Zuzanna PASTERNY w kategorii kumite juniorek +55 kg. Zuzia ani na moment nie była zagrożona. Wygrała trzy pojedynki, wszystkie przed czasem.

Drugi złoty medal dla naszego klubu zdobył Igor WOJACKI w kategorii kumite juniorów do 65 kg. Również wygrał zdecydowanie swoje trzy pojedynki.

Kolejny złoty medal wywalczył Michał LEŃCZUK w kategorii kumite kadetów do 45 kg. Była to najliczniej obsadzona kategoria i Michał, aby zwyciężyć musiał pokonać 4 rywali. Na uwagę zasługuje fakt, że większość walk zakończył przed czasem nokautując niskimi kopnięciami low kick. W tej samej kategorii brązowy medal zdobył Cezary LOSKA, który dodatkowo zdobył jeszcze złoty medal w kata.

Piąty złoty medal dla Klubu wywalczyła Ewelina JORDAN w kumite kadetek do 40 kg. Stoczyła cztery pojedynki w tym pasjonujący finał, gdzie w dogrywce zdominowała swoją rywalkę. Jeżeli chodzi o Ewelinę, to cieszy fakt, że dołączyła do grupy już utytułowanych zawodników klubu – mówi Bogdan Kubica prezes i trener klubu. W tej samej kategorii brązowy medal zdobyła Pola ROBOSZ.

Również złoty medal zdobył Norbert WAŁACH w kategorii kumite kadetów +45 kg. W finale pokonał swojego klubowego kolegę Michała WAJNERA (srebrny medal).

Srebrny medal zdobyła Urszula WAŁACH w kategorii młodziczek do 45 kg, a brązowy Paweł WOJACKI w kategorii młodzików do 50 kg.

Dużym sukcesem dla Cieszyńskiego Klubu Karate Kyokushin zakończył się IX Międzynarodowy Turnieju o Puchar Solny w Wieliczce. Zawody odbyły się w sobotę 11 maja 2019r. z udziałem rekordowej ilości 43 klubów i około 350 zawodników z całej Polski, Czech, Niemiec i Rumunii.

Cieszyński sześcioosobowy team zdobył 7 medali w tym 3 złote, 1 srebrny i 3 brązowe, co dało w klasyfikacji generalnej klubów bardzo dobre 6 miejsce.

Podwójny Puchar i dwa złote medale zdobył Cezary LOSKA w kategorii kadetów do 35 kg. Była to jedna z najbardziej licznych kategorii i Cezary, aby zdobyć złoty medal w kumite musiał stoczyć 5 pojedynków z których większość wygrał przed czasem. Do złotego medalu w walkach dorzucił złoty medal w kata, gdzie pokonał ok. 30 rywali.

Drugi złoty medal zdobył Igor WOJACKI w kategorii kumite juniorów do 65 kg. Szczególnie  wyróżnić należy tu jego walkę półfinałową, gdzie znokautował swojego przeciwnika.

Srebrny medal zdobyła Zuzanna PASTERNY w kategorii kumite juniorek do 60 kg. Tym razem w finale przegrała po dogrywce ze swoją stałą rywalką, wicemistrzynią świata z klubu gospodarzy, a którą pokonała miesiąc wcześniej w Żorach.

Brązowe medale dla naszych barw zdobyli w kumite młodzików do 55 kg Paweł WOJACKI, w kumite kadetów do 45 kg Michał LEŃCZUK oraz w kumite kadetów + 45 kg Norbert WAŁACH.

Sędziami z ramienia cieszyńskiego klubu byli Dariusz Kubica i Andrzej Pasterny, a kierownikiem Bogdan Kubica i Piotr Wojacki.

 

Bardzo dobry występ zanotowała Zuzanna Pasterny na XXXIX Mistrzostwach Karate Kyokushin Makroregionu Śląskiego, które odbyły się w Gliwicach 16.03.2019. Zuzia zdobyła złoty medal  i tytuł Mistrzyni Makroregionu Śląskiego w kategorii kumite juniorek +60 kg.

Zuzanna walkę ćwierćfinałową i półfinałową wygrała imponująco przed czasem przez ippon. Natomiast do finału rywalka Zuzi nie przystąpiła i poddała walkę z powodu kontuzji.

Podkreślić należy również fakt, że wskutek połączenia dwóch kategorii, Zuzia startowała w wadze +60 kg, a nie w swojej koronnej do 60 kg. Według regulaminu bowiem, w turniejach rangi mistrzowskiej musi być odpowiednia ilość zawodników. W przeciwnym razie łączy się kategorie. Jest to słuszne, bo nie dochodzi do sytuacji, kiedy na przykład dwóch zawodników danej kategorii z tytułu samego udziału zdobywa tytuł mistrza czy wicemistrza.

Drugi zawodnik Igor Wojacki wystąpił w kategorii kumite juniorów do 70 kg. Niestety uraz kolana uniemożliwił mu w ćwierć finale kontynuowanie dalszej walki.

Sędzią głównym Mistrzostw był Shihan Andrzej Drewniak, a sędziami z cieszyńskiego klubu byli: Darek Kubica i Andrzej Pasterny.

Karatecy Cieszyńskiego Klubu Karate Kyokushin wywalczyli siedem medali, w tym pięć złotych, w V Edycji Międzynarodowego Turnieju Karate Kyokushin, który odbył się w Żorach 13.04.2019 r. z udziałem 327 zawodników z 33 klubów Polski i Czech reprezentujących pięć światowych organizacji pełno kontaktowego karate: KWF, WKO, IFK, WKB, IKO1.

Poziom walk był bardzo wysoki, bowiem do rywalizacji stanęli między innymi aktualni mistrzowie Świata, Europy i Polski.

Złoty medal dla cieszyńskiego klubu w kumite zdobyła w kategorii juniorek +55 kg Zuzanna Pasterny. Wygrała 3 walki, jedną przed czasem i najważniejszą w finale przez wazari z aktualną wicemistrzynią świata.

Drugi złoty medal w kumite wywalczył w kategorii młodzików do 50 kg Paweł Wojacki. Aby osiągnąć ten sukces Paweł musiał stoczyć cztery pojedynki z których trzy w tym finał wygrał przez wazari, a jedną walkę decyzją sędziów.

Trzeci złoty medal zdobył Michał Leńczuk w kategorii kadetów do 45 kg. Michał wygrał trzy walki w tym dwie przed czasem i jedną przez wazari.

Kolejny złoty medal w kumite wywalczył w kategorii kadetów +45 kg Norbert Wałach, który aby to osiągnąć wygrał trzy walki.

I wreszcie piąty złoty medal zdobył Cezary Loska w konkurencji kata kadetów. Cezary okazał się najlepszy w swojej kategorii liczącej powyżej 30 rywali. Cezary zdobył również srebrny medal w kategorii kumite kadetów do 30 kg. Jest też pierwszym zawodnikiem w historii cieszyńskiego klubu, który zdobył równocześnie dwa medale: w kumite i kata.

Brązowy medal w kumite zdobył Igor Wojacki w kategorii juniorów do 65 kg. Igor przeszedł zwycięsko dwie rundy, ale w półfinale uległ utytułowanemu rywalowi.

W turnieju wystartowała ponadto grupa zawodniczek i zawodników, która w większości rozpoczyna dopiero swoje starty, a mianowicie: Ewelina Jordan, Aniela i Pola Robosz, Urszula Wałach, Szymon Michalski, Tymoteusz Galej, Adam Szydłowski, Michał Wajner. Niestety nie udało się im przebić do strefy medalowej.

Zawodnicy Cieszyńskiego Klubu Karate Kyokushin odnotowali kolejny bardzo udany start podczas VI Międzynarodowego Grand Prix Beskidów, które odbyło się 13.11.2021. Sześcioosobowy zespół cieszyńskich karateków zdobył pięć medali, w tym aż cztery złote
i jeden srebrny.

Złoty medal po doskonałych walkach zdobył Adam Szydłowski wygrywając dwie walki przed czasem, a finał po dogrywce przez wazari. Drugi złoty medal wywalczyła Lena Santarius rozstrzygając swoje pojedynki przez wazari. Trzeci i czwarty złoty medal przypadł rodzeństwu Adamowi i Janowi Sieradzkim, którzy okazali się najlepsi w swoich kategoriach. Piąty medal, tym razem srebrny, zdobył Maksymilian Wojtas. Do strefy medalowej nie udało się przebić po wyrównanej walce Maji Urbanek. Zdobyte medale szczególnie cieszą z uwagi na to, że rywalizacja odbywała się w pełnej formule kyokushin.

W zawodach brało udział blisko 220 karateka reprezentujących 16 klubów.

Sędzią z ramienia cieszyńskiego klubu był Dariusz Kubica. Kierownikiem ekipy był Bogdan Kubica, a opiekunem była Katarzyna Szydłowska.

Gratulujemy zawodnikom osiągniętych rezultatów i jak zawsze dziękujemy rodzicom za pomoc i wsparcie.

Start zawodników klubu był współfinansowany ze środków Miasta Cieszyna oraz Elektrometalu Cieszyn.

 

 

 

Serwis 24/7+48 33 857 53 46
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności