Wróc do listy aktualności

Karate Kyokushin Cieszyn 2024-03-18 09:14:54

Elektrometal SA wspiera młodych sportowców z Klubu Kararte Kyoushin z Cieszyna.

SIEDEM MEDALI CIESZYŃSKICH KARATEKÓW NA MISTRZOSTWACH MAKROREGIONU ŚLĄSKIEGO

 

W dniu 16 marca 2024r. w Katowicach odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Śląskiego oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. W Mistrzostwach wzięło udział około 300 zawodników reprezentujących 33 kluby z Górnego i Dolnego Śląska.

 

Cieszyński Klub Karate Kyokushin reprezentowało ośmiu zawodników: Wiktoria Urbanek, Bibianna Olszar, Maksymilian Wojtas, Lena Santarius, Kamila Kozłowska, Karolina Wachholz, Adam Szydłowski i Jan Malina. Zawodnicy cieszyńskiego klubu na tak ważnej rangi imprezie zdobyli łącznie siedem medali, w tym: dwa złote, trzy srebrne i dwa brązowe.


Złoty medal w kumite zdobyli:

Maksymilian Wojtas – w kategorii juniorów młodszych do 60kg. Półfinał wygrał przez wskazanie sędziów przy bardzo dużej przewadze uzyskanej dzięki skutecznej technice low-kick, finał wygrał przez waza-ri zaskakując rywala okrężnym kopnięciem na głowę.

Lena Santarius – w kategorii młodziczek do 45kg. Walkę półfinałową pewnie wygrała przy bardzo dużej przewadze, natomiast w walce finałowej, którą rozstrzygnęła na swoja korzyść przed czasem, zmierzyła się ze swoją koleżanką klubową.

 

Srebrny medal w kumite zdobyli:

Wiktoria Urbanek - w kategorii seniorek do 60kg. Walkę półfinałową wygrała przez wskazanie sędziów uzyskując podczas starcia zdecydowaną przewagę, natomiast w finale uległa swojej cięższej rywalce. Warto nadmienić iż przed Wiktorią było tym trudniejsze zadanie ponieważ jej kategoria wagowa (-55kg) została połączona z wyższą.

Kamila Kozłowska – w kategorii młodziczek do 45kg. W ćwierćfinale swoją skuteczną techniką low-kick, wygrała pojedynek przed czasem przez Ippon, walkę półfinałową wygrała przez wskazanie sędziów przy bardzo wyraźnej przewadze, natomiast w rundzie finałowej uległa swojej klubowej koleżance.

Karolina Wachholz -  w kategorii młodziczek do 40kg. Walkę ćwierćfinałową i półfinałową wygrała w pięknym stylu przed czasem przez Ippon.

 

Brązowe medale w kumite zdobyli:
Bibianna Olszar – w kategorii juniorek +60kg. Ćwierćfinał wygrała przez wskazanie sędziów przy zdecydowanej przewadze.

Adam Szydłowski – w kategorii młodzików do 50kg. Adam pierwszą walkę wygrał przed czasem przez Ippon, natomiast ćwierćfinał rozstrzygnął na swoją korzyść dzięki dużej przewadze podczas walki.


Organizatorem Mistrzostw był Klub TKKF Czarni Katowice kierowany przez Sensei Dariusza Łyczko. Sędzią głównym był Shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym Shihan Zbigniew Zieliński. Z ramienia Cieszyńskiego Klubu sędziami byli Dariusz Kubica i Andrzej Pasterny. Opiekunami grupy byli Katarzyna Szydłowska oraz Mirosław Urbanek.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom dobrej postawy w walkach a medalistom osiągniętych rezultatów. Jak zawsze dziękujemy rodzicom za wsparcie i pomoc.

Start zawodników Klubu był współfinansowany ze środków Miasta Cieszyna, Elektrometalu Cieszyn oraz Wojtyka Sprzęt Rehabilitacyjny.


Znakomicie rozpoczęli rok zawodnicy Cieszyńskiego Klubu Karate Kyokushin zdobywając osiem medali na VI Turnieju Karate Kyokushin, który odbył się 27 stycznia 2024 roku w Będzinie. W Turnieju wzięło udział około 250 zawodników reprezentujących 24 kluby z całej Polski. Cieszyński Klub Karate Kyokushin reprezentowali: Bibianna Olszar, Maksymilian Wojtas, Lena Santarius, Adam Szydłowski, Jan Malina, Karolina Wachholz, Julian Wilde i Maja Sławecka. Cieszyński Klub zdobył trzy złote, dwa srebrne i trzy brązowe medale.


Złoty medal w kumite zdobyli:

Lena Santarius – w kategorii młodziczek do 45kg.Wszystkie walki wygrała przez nokaut.

Maksymilian Wojtas – w kategorii juniorów młodszych do 60kg. Półfinał wygrał przez wskazanie sędziów przy bardzo dużej przewadze, finał wygrał przez nokaut.

Adam Szydłowski – w kategorii młodzików do 50kg. Półfinał i finał wygrany przez wskazanie sędziów.

 

Srebrny medal w kumite zdobyła:
Maja Sławecka – w kategorii kadetek do 30 kg. Dla Mai był to debiut.

 

Brązowe medale w kumite zdobyli:
Bibianna Olszar – w kategorii juniorek +60kg.

Jan Malina – w kategorii kadetów do 35 kg.

Julian Wilde – w kategorii kadetów młodszych do 25 kg.

 

Dodatkowo w konkurencji kata srebrny medal zdobył Adam Szydłowski.

Organizatorem Turnieju był Zagłębiowski Klub Karate Kyokushin kierowany przez Sensei Artura Srokę. Z ramienia Cieszyńskiego Klubu sędziami byli Dariusz Kubica i Andrzej Pasterny. Kierownikiem ekipy był Bogdan Kubica a opiekunem Katarzyna Szydłowska.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom dobrej postawy w walkach a medalistom osiągniętych rezultatów. Jak zawsze dziękujemy rodzicom za wsparcie i pomoc.

Start zawodników Klubu był współfinansowany ze środków Miasta Cieszyna, Elektrometalu Cieszyn oraz Wojtyka Sprzęt Rehabilitacyjny.

Zapraszamy wszystkie chętne osoby na nasze treningi w Cieszynie.

Serwis 24/7+48 33 857 53 46
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności