Wróc do listy aktualności

Karate Kyokushin Cieszyn 2021-11-22 11:08:43

Elektrometal SA wspiera młodych sportowców z Klubu Kararte Kyoushin z Cieszyna.


Sześć medali dla Cieszyńskiego Kyokushin

Podczas XIII Międzynarodowego Turnieju CARBON CUP, który odbył się 30 października 2021 roku w Jastrzębiu-Zdroju zawodnicy Cieszyńskiego Klubu Karate Kyokushin zdobyli łącznie 6 medali: 3 złote, 1 srebrny, 2 brązowe. Wszystkie medale w kategorii kumite.

Złoty medal zdobył Adam Szydłowski w kategorii kadetów młodszych +30kg. Stoczył cztery walki, w tym eliminacje wygrał przed czasem a finał przez wazari. Drugi złoty medal zdobył Maksymilian Wojtas w kategorii młodzików -40kg. Rozstrzygnął zdecydowanie na swoją korzyść wszystkie trzy pojedynki. Warto zaznaczyć, że był to jego drugi udział w zawodach i drugi złoty medal w swojej kategorii. Trzeci złoty medal zdobyła Karolina Wachholz w kategorii kadetek młodszych +25kg. Wygrała trzy pojedynki w drodze do zwycięstwa.

Srebrny medal wywalczył Odyseusz Matysiak w kategorii kadetów młodszych -25kg. Był to jego debiut.

Brązowe medali zdobyli Jan Sieradzki w kategorii kadetów młodszych po wygranych dwóch pojedynkach oraz Maja Urbanek w kategorii juniorek młodszych.

Do strefy medalowej nie udało się przebić: Wiktorii Urbanek w kategorii juniorek, Pawłowi Wojackiemu w kategorii juniorów młodszych, Adamowi Sieradzkiemu w kategorii kadetów i Aaronowi Ostrowskiemu w kategorii kadetów młodszych.

W klasyfikacji drużynowej Cieszyński KKK zajął bardzo dobrą 6 lokatę. W zawodach brało udział blisko 300 karateka reprezentujących około 30 klubów z całej Polski i zagranicy.

Sędziami z ramienia cieszyńskiego klubu byli Dariusz Kubica i Andrzej Pasterny. Kierownikiem ekipy był Bogdan Kubica, a opiekunem Piotr Wojacki.
Gratulujemy zawodnikom osiągniętych rezultatów i jak zawsze dziękujemy rodzicom za pomoc i wsparcie.

Start zawodników klubu był współfinansowany ze środków Miasta Cieszyna oraz Elektrometalu Cieszyn.

W sobotę 26.06.2021 r. w Żorach odbył się VII Turniej „SARI CUP” z udziałem około 320 zawodników z 38 klubów z całej Polski.

Cieszyński Klub Karate Kyokushin zdobył 6 medali: 3 złote, 1 srebrny, 2 brązowe. Wszystkie medale w kategorii kumite.

Złoty medal wywalczył w kategorii młodzików debiutujący Maksymilian Wojtas. Przeszedł zwycięsko cztery rundy, a w finale zdecydowanie wygrał ze swoim rywalem. Na uwagę zasługuje fakt, że Maks trenuje od kwietnia tego roku. Jeżeli nadal będzie robił takie postępy, to ma przed sobą duże perspektywy.

Drugi złoty medal zdobyła Karolina Wachholz w kategorii kadetek młodszych. Był to jej drugi start, więc ten wywalczony złoty medal jest oczywiście niespodzianką.

Trzeci złoty medal zdobył Norbert Wałach w kategorii młodzików. W finale Norbert został trzykrotnie sfaulowany i przeciwnik otrzymał za to ujemny punkt, co zdecydowało o zwycięstwie Norberta.

Srebrny medal zdobyła w kategorii kadetek Lena Santarius. Wszystkie jej walki w eliminacjach, ćwierćfinale i półfinale kończyły się przed czasem. Natomiast w finale niewiele brakło do zwycięstwa. I znowu musimy podkreślić, że Lena startowała dopiero drugi raz.

Brązowe medale zdobyły: debiutująca Wiktoria Urbanek w kategorii juniorek i Maja Urbanek w kategorii juniorek młodszych (drugi start na zawodach). Obie przeszły zwycięsko eliminacje i ćwierćfinały ulegając swoim rywalkom dopiero w półfinałach.

Nie udało się przejść przez fazę eliminacji i ćwierćfinałów: Urszuli Wałach, Adamowi Sieradzkiemu i Aaronowi Ostrowskiemu.

Dzięki waleczności zawodników cieszyński klub uplasował się na 6 miejscu drużynowo.

Pod nieobecność naszych czołowych i doświadczonych zawodników uważamy wynik naszego debiutanckiego zespołu za bardzo dobry, tym bardziej, że poziom walk na turnieju oceniamy bardzo wysoko – mówi prezes klubu Bogdan Kubica.

Kierownikiem naszej ekipy był Bogdan Kubica a sędziami z ramienia klubu był Dariusz Kubica i Andrzej Pasterny.

Wszystkim gratulujemy waleczności, a medalistom zwycięstwa. Jak zawsze dziękujemy rodzicom za pomoc i wsparcie podczas zawodów.

Start zawodników klubu był współfinansowany ze środków Miasta Cieszyna oraz Elektrometalu Cieszyn.

12 czerwca 2021 odbył się w Bielsku-Białej III Puchar Beskidów Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży. Cieszyński klub reprezentowała tym razem nieliczna trzyosobowa ekipa, która zdobyła dwa medale. Złoty medal i puchar wywalczył Adam Szydłowski w kategorii chłopców 8-9 w wadzie +30kg. Srebrny medal zdobył w kategorii chłopców 10-11 lat Adam Sieradzki w wadze do 35kg. Anieli Robosz nie udało się przebić do strefy medalowej. Na uwagę zasługuje fakt, że rywalizacja odbywała się w pełnej formule Kyokushin.
Kierownikiem ekipy był Bogdan Kubica, sędzią z ramienia klubu Dariusz Kubica. Dziękujemy rodzicom za pomoc i wsparcie podczas zawodów. Start zawodników klubu był współfinansowany ze środków Miasta Cieszyna oraz Elektrometalu Cieszyn.

Bardzo dobry występ zanotowali zawodnicy Cieszyńskiego Klubu Karate Kyokushin podczas VI Pucharu Śląska Dzieci i Młodzieży, który odbył się w sobotę 29.05.2021 roku w Katowicach. W zawodach wzięło udział około 280 karateka z 23 klubów. Podopieczni Bogdana Kubicy zdobyli w kumite 7 medali, w tym 4 złote.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje zdobycie złotego medalu przez debiutantkę Maję Urbanek w kategorii juniorek młodszych do 50 kg. Walkę półfinałową i finałową Maja wygrała w imponującym stylu.

Drugi złoty medal zdobył Paweł Wojacki w kategorii juniorów młodszych do 60 kg. Walkę półfinałową wygrał przez ippon po 30 sekundach, a finał przez wskazanie sędziów.

Trzeci złoty medal wywalczył Adaś Szydłowski z sekcji ustrońskiej, w kategorii kadetów młodszych +30 kg. W ćwierćfinale Adaś bardzo mocno trafił swojego rywala okrężnym kopnięciem i było po walce. Również półfinał i finał okazał się zwycięski dla naszego zawodnika.

I wreszcie czwarty złoty medal wywalczył Norbert Wałach w kategorii młodzików do 60 kg. W walce półfinałowej i finałowej uzyskał przewagę przez mocne uderzenia rękami i low kicki.

Srebrny medal dla barw CKKK zdobyła Aniela Robosz w kategorii młodziczek do 50 kg. Aniela przeszła zwycięsko ćwierćfinał i półfinał, niestety w finałowej walce lepsza okazała się rywalka.

Brązowe medale zdobyli po wygraniu jednej walki Aaron Ostrowski w kategorii kadetów młodszych +30 kg i Karolina Wachholz  w kategorii kadetek młodszych +30 kg.

Do strefy medalowej, pomimo wyrównanych walk, nie udało się przebić: Lenie Santarius, Urszuli Wałach, Adasiowi i Jasiowi Sieradzkim.

Zwycięstwa zawodników  dały klubowi w punktacji drużynowej bardzo dobre 5 miejsce. Na uwagę zasługuje fakt, że na 11 startujących było aż 5 debiutantów.

Kierownikiem ekipy był Bogdan Kubica, sędzią z ramienia klubu był Dariusz Kubica, a sekundantami Piotr Wojacki i Marcin Robosz.

Wszystkim gratulujemy waleczności, a medalistom zwycięstwa.
Dziękujemy rodzicom za pomoc i wsparcie podczas zawodów.

Start zawodników klubu był współfinansowany ze środków Miasta Cieszyna oraz Elektrometalu Cieszyn.W dniu 14 marca 2021 w Hali CENTRUM w Dąbrowie Górniczej odbyły się 41 Mistrzostwa Makroregionu Śląskiego seniorów, juniorów i juniorów młodszych Kyokushin Karate oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików z udziałem ponad 300 zawodników z blisko 50 klubów. W tym roku połączono Mistrzostwa Makroregionu Śląskiego z Makroregionem Dolnośląskim.
W barwach Cieszyńskiego Klubu Karate Kyokushin startowało 5 zawodników. Bardzo duży sukces osiągnął Paweł Wojacki zdobywając złoty medal i tytuł Mistrza Makroregionów  w      kategorii juniorów młodszych do 60kg. Wszystkie walki wygrał zdecydowanie a walkę półfinałową rozstrzygnął na swoją korzyść i to przed czasem przez ippon. Szczególnie mogły podobać się skuteczne kopnięcia kolanem w jego wykonaniu.
Pozostałym zawodnikom: Anieli Robosz, Igorowi Wojackiemu, Hubertowi Kizimiszynowi i Norbertowi Wałachowi pomimo wyrównanych walk, nie udało przebić się do strefy medalowej.Sędzią głównym zawodów był Shihan Andrzej Drewniak, a sędzią z ramienia klubu Dariusz Kubica. Kierownikiem ekipy był Bogdan Kubica.W dniu 24.10.2020 odbył się w Żorach VI Turniej Karate Kyokushin „SARI CUP”.
Klub cieszyński reprezentowała siedmioosobowa ekipa, która zdobyła sześć medali.
Złoty medal zdobył Adaś Sieradzki wygrywając w kat. kumite kadetów młodszych do 30kg. Był to jego pierwszy start w zawodach.
Srebrny medal wywalczył Norbert Wałach w kat. kumite kadetów pow. 40kg.
Brązowy medal zdobył Paweł Wojacki startujący w kat. kumite juniorów młodszych do 60kg. Paweł w ćwierćfinale wygrał w efektowny sposób nokautując swojego rywala kolanem.
Drugi brązowy medal zdobył Hubert Kizimiszyn w kat. kumite kadetów pow. 40kg.
Kolejny brązowy medal wywalczył Adaś Szydłowski w kat. kumite katedów młodszych pow. 30kg.
Czwarty brązowy medal zdobyła Urszula Wałach w kat. kumite młodziczek pow. 45kg.
Do strefy medalowej nie udało się przebić Zuzi Worek.
Kierownikiem ekipy był Piotr Wojacki.


Zawodnicy Cieszyńskiego Klubu Karate Kyokushin zdobyli dziewięć medali na III Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin, który odbył się w sobotę 15 lutego w Będzinie.
Pięć złotych, dwa srebrne i dwa brązowe krążki dały podopiecznym Bogdana Kubicy czwarte miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Dwa złote medale - w kata i kumite - zdobył Cezary Loska, rywalizujący w kategorii kadetów. W kata był najlepszy zarówno w eliminacjach jak i w finale. W jego kategorii startowało osiemnastu zawodników. W kumite w kategorii do 30 kg pierwszą walkę wygrał przez wskazanie sędziów, drugą przed czasem przez ippon, a finał przez wazari.

Kolejny doskonały występ zanotowały kadetki w kategorii do 40 kg. Pokonały one wszystkie swoje rywalki, zdominowały swoją kategorię i wywalczyły złoty, srebrny i brązowy medal.
Złoty medal zdobyła Ewelina Jordan, która pierwszą walkę wygrała przez wskazanie, drugą przez wazari, trzecią przed czasem przez ippon i w finale pokonała swoją koleżankę klubową Anielę Robosz przez wskazanie. Aniela aby wejść do finału wygrała trzy walki, wszystkie przez wazari. Z kolei Pola Robosz wywalczyła brązowy medal, wygrywając swoją walkę ćwierćfinałową. W półfinale musiała uznać wyższość... swojej siostry.
Do strefy medalowej nie udało się przebić czwartej zawodniczce CKKK, rywalizującej w tej kategorii. Warto przy tym wspomnieć, że dla Zuzanny Worek, bo niej o mowa, był to debiut.

Kolejny złoty medal dla cieszyńskiej drużyny zdobył Paweł Wojacki. W ćwierćfinale kategorii do 60 kg juniorów młodszych znokautował kolanem swojego rywala, w półfinale wygrał przez wazari stosując ponownie technikę kolanem, a w finale, mając od początku starcia zdecydowaną przewagę pokonał swojego rywala przez wskazanie sędziów.

Piąty złoty krążek dołożył Adam Szydłowski z ustrońskiej sekcji CKKK. W kategorii kadetów mlodszych do 30 kg wygrał trzy walki (w tym finałową) przed czasem przez ippon, a jedną przez decyzję sędziów.

Pozostałe medale zdobyli srebrny - Igor Wojacki w kategorii juniorów do 75 kg (w półfinale znokautował swojego rywala przez lowkick, natomiast w finale uległ po wyrównanej walce aktualnemu wicemistrzowi Europy) oraz brązowy Hubert Kizimiszyn w kategorii kadetów do 40 kg. Hubert pewnie wygrał swoją walkę eliminacyjną, ale w półfinale popełnił błąd, który kosztował go udział w finale.

 

W sobotę 26 października 2019r. zawodnicy Cieszyńskiego Klubu Karate Kyokushin wzięli udział w V Międzynarodowym Grand Prix Beskidów Karate Kyokushin.

Zawody przeznaczone były dla dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia.  Ośmioosobowa ekipa klubu zdobyła w kumite (walce) 2 złote, 2 srebrne i 3 brązowe medale.

Najlepiej wypadły zawodniczki w kategorii 10-11 lat do 35 kg, które zdominowały tą kategorię zdobywając: złoty medal- Aniela ROBOSZ, srebrny medal- Ewelina JORDAN i brązowy medal – Pola ROBOSZ.

Złoty medal dla cieszyńskich barw zdobył także w kategorii chłopców 10-11 lat do 50 kg Norbert WAŁACH, który popisał się w swoich walkach skutecznymi low kickami.

Srebrny medal przypadł w udziale Adasiowi SZYDŁOWSKIEMU w kategorii chłopców 6-7 lat +25 kg z sekcji ustrońskiej. Adaś trochę pechowo przegrał finał prowadząc ze swoim rywalem na punkty.

Brązowy medal zdobył Igor WOJACKI w kategorii juniorów do 70 kg. Niestety przegrał swoją walkę półfinałową w dogrywce.

Drugi brązowy medal dla nas zdobył Cezary LOSKA w kategorii chłopców 10-11 lat do 30 kg, któremu również nie udało się w półfinale pokonać swojego rywala.

Do strefy medalowej nie udało się przebić Pawłowi WOJACKIEMU, który przegrał swoją walkę ćwierćfinałową decyzją sędziów po dwóch 1,5 minutowych dogrywkach, po wadze, która również nie była rozstrzygająca i po kolejnej 1,5 dogrywce.

Kolejny raz zawodnicy Cieszyńskiego Klubu Karate Kyokushin potwierdzili wysoką formę zdobywając na prestiżowym V Pucharze Śląska Dzieci i Młodzieży Karate Kyokushin 4 złote i 2 srebrne medale. W Turnieju, który odbył się 25 maja w Rudzie Śląskiej wystartowała rekordowa liczba ponad 500 zawodników nie tylko ze Śląska, ale również z całej Polski.

Złoty medal w kategorii juniorek do 60 kg zdobyła Zuzanna PASTERNY. Zuzia wszystkie swoje walki wygrała błyskawicznie przed czasem.

Drugi złoty medal zdobył Paweł WOJACKI w kategorii młodzików do 50 kg. Miał trzy walki. Wszystkie (w tym finał) również wygrał przed czasem. Szczególnie w wydaniu Pawła skuteczne okazało się kopnięcie kolanem.

Trzeci złoty medal wywalczył Cezary LOSKA w kategorii kadetów do 30 kg. Miał też 3 pojedynki i również te trzy pojedynki rozstrzygnął przed czasem, z tym  że półfinał i finał to zwycięstwo przez skuteczny low-kick - niskie kopnięcie.

Czwarty złoty medal zdobył Michał LEŃCZUK w kategorii kadetów +40 kg. Michał, aby zdobyć złoty medal musiał wygrać aż 4 pojedynki.

Srebrny medal zdobył Adaś SZYDŁOWSKI z sekcji ustrońskiej w kategorii dzieci +25 kg. Adaś pierwszy raz miał możliwość wystartować w swojej kategorii wiekowej. Do tej pory zawsze startował w grupie ze starszymi, bo w turniejach, w których do tej pory uczestniczył nie było jego kategorii wiekowej. Adaś miał 3 walki. Pierwszą walkę wygrał przed czasem, natomiast w finale niewiele brakło mu do zwycięstwa.

Drugi srebrny medal zdobył w kategorii juniorów do 65 kg Igor WOJACKI. W finale miał ogromną przewagę nad swoim rywalem i mimo, że starał się kontrolować techniki aby nie zrobić „krzywdy” swojemu rywalowi, to jednak po jednym z kopnięć na głowę jego przeciwnik wylądował na macie i chociaż trudno było to zdarzenie nazwać nokautem, a już na pewno nie ciężkim, to jednak został przez sędziów zdyskwalifikowany. Złożyliśmy protest, ale werdykt nie został zmieniony. Po wielokrotnym obejrzeniu zapisu walki, naszym zdaniem, dyskwalifikacja była nieuzasadniona.

 

 

W sobotę 18.05.2019 r.  na XII Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego, Cieszyński Klub Karate Kyokushin zdobył 6 złotych, 2 srebrne i 3 brązowe medale.

Złoty medal wywalczyła Zuzanna PASTERNY w kategorii kumite juniorek +55 kg. Zuzia ani na moment nie była zagrożona. Wygrała trzy pojedynki, wszystkie przed czasem.

Drugi złoty medal dla naszego klubu zdobył Igor WOJACKI w kategorii kumite juniorów do 65 kg. Również wygrał zdecydowanie swoje trzy pojedynki.

Kolejny złoty medal wywalczył Michał LEŃCZUK w kategorii kumite kadetów do 45 kg. Była to najliczniej obsadzona kategoria i Michał, aby zwyciężyć musiał pokonać 4 rywali. Na uwagę zasługuje fakt, że większość walk zakończył przed czasem nokautując niskimi kopnięciami low kick. W tej samej kategorii brązowy medal zdobył Cezary LOSKA, który dodatkowo zdobył jeszcze złoty medal w kata.

Piąty złoty medal dla Klubu wywalczyła Ewelina JORDAN w kumite kadetek do 40 kg. Stoczyła cztery pojedynki w tym pasjonujący finał, gdzie w dogrywce zdominowała swoją rywalkę. Jeżeli chodzi o Ewelinę, to cieszy fakt, że dołączyła do grupy już utytułowanych zawodników klubu – mówi Bogdan Kubica prezes i trener klubu. W tej samej kategorii brązowy medal zdobyła Pola ROBOSZ.

Również złoty medal zdobył Norbert WAŁACH w kategorii kumite kadetów +45 kg. W finale pokonał swojego klubowego kolegę Michała WAJNERA (srebrny medal).

Srebrny medal zdobyła Urszula WAŁACH w kategorii młodziczek do 45 kg, a brązowy Paweł WOJACKI w kategorii młodzików do 50 kg.

Dużym sukcesem dla Cieszyńskiego Klubu Karate Kyokushin zakończył się IX Międzynarodowy Turnieju o Puchar Solny w Wieliczce. Zawody odbyły się w sobotę 11 maja 2019r. z udziałem rekordowej ilości 43 klubów i około 350 zawodników z całej Polski, Czech, Niemiec i Rumunii.

Cieszyński sześcioosobowy team zdobył 7 medali w tym 3 złote, 1 srebrny i 3 brązowe, co dało w klasyfikacji generalnej klubów bardzo dobre 6 miejsce.

Podwójny Puchar i dwa złote medale zdobył Cezary LOSKA w kategorii kadetów do 35 kg. Była to jedna z najbardziej licznych kategorii i Cezary, aby zdobyć złoty medal w kumite musiał stoczyć 5 pojedynków z których większość wygrał przed czasem. Do złotego medalu w walkach dorzucił złoty medal w kata, gdzie pokonał ok. 30 rywali.

Drugi złoty medal zdobył Igor WOJACKI w kategorii kumite juniorów do 65 kg. Szczególnie  wyróżnić należy tu jego walkę półfinałową, gdzie znokautował swojego przeciwnika.

Srebrny medal zdobyła Zuzanna PASTERNY w kategorii kumite juniorek do 60 kg. Tym razem w finale przegrała po dogrywce ze swoją stałą rywalką, wicemistrzynią świata z klubu gospodarzy, a którą pokonała miesiąc wcześniej w Żorach.

Brązowe medale dla naszych barw zdobyli w kumite młodzików do 55 kg Paweł WOJACKI, w kumite kadetów do 45 kg Michał LEŃCZUK oraz w kumite kadetów + 45 kg Norbert WAŁACH.

Sędziami z ramienia cieszyńskiego klubu byli Dariusz Kubica i Andrzej Pasterny, a kierownikiem Bogdan Kubica i Piotr Wojacki.

 

Bardzo dobry występ zanotowała Zuzanna Pasterny na XXXIX Mistrzostwach Karate Kyokushin Makroregionu Śląskiego, które odbyły się w Gliwicach 16.03.2019. Zuzia zdobyła złoty medal  i tytuł Mistrzyni Makroregionu Śląskiego w kategorii kumite juniorek +60 kg.

Zuzanna walkę ćwierćfinałową i półfinałową wygrała imponująco przed czasem przez ippon. Natomiast do finału rywalka Zuzi nie przystąpiła i poddała walkę z powodu kontuzji.

Podkreślić należy również fakt, że wskutek połączenia dwóch kategorii, Zuzia startowała w wadze +60 kg, a nie w swojej koronnej do 60 kg. Według regulaminu bowiem, w turniejach rangi mistrzowskiej musi być odpowiednia ilość zawodników. W przeciwnym razie łączy się kategorie. Jest to słuszne, bo nie dochodzi do sytuacji, kiedy na przykład dwóch zawodników danej kategorii z tytułu samego udziału zdobywa tytuł mistrza czy wicemistrza.

Drugi zawodnik Igor Wojacki wystąpił w kategorii kumite juniorów do 70 kg. Niestety uraz kolana uniemożliwił mu w ćwierć finale kontynuowanie dalszej walki.

Sędzią głównym Mistrzostw był Shihan Andrzej Drewniak, a sędziami z cieszyńskiego klubu byli: Darek Kubica i Andrzej Pasterny.

Karatecy Cieszyńskiego Klubu Karate Kyokushin wywalczyli siedem medali, w tym pięć złotych, w V Edycji Międzynarodowego Turnieju Karate Kyokushin, który odbył się w Żorach 13.04.2019 r. z udziałem 327 zawodników z 33 klubów Polski i Czech reprezentujących pięć światowych organizacji pełno kontaktowego karate: KWF, WKO, IFK, WKB, IKO1.

Poziom walk był bardzo wysoki, bowiem do rywalizacji stanęli między innymi aktualni mistrzowie Świata, Europy i Polski.

Złoty medal dla cieszyńskiego klubu w kumite zdobyła w kategorii juniorek +55 kg Zuzanna Pasterny. Wygrała 3 walki, jedną przed czasem i najważniejszą w finale przez wazari z aktualną wicemistrzynią świata.

Drugi złoty medal w kumite wywalczył w kategorii młodzików do 50 kg Paweł Wojacki. Aby osiągnąć ten sukces Paweł musiał stoczyć cztery pojedynki z których trzy w tym finał wygrał przez wazari, a jedną walkę decyzją sędziów.

Trzeci złoty medal zdobył Michał Leńczuk w kategorii kadetów do 45 kg. Michał wygrał trzy walki w tym dwie przed czasem i jedną przez wazari.

Kolejny złoty medal w kumite wywalczył w kategorii kadetów +45 kg Norbert Wałach, który aby to osiągnąć wygrał trzy walki.

I wreszcie piąty złoty medal zdobył Cezary Loska w konkurencji kata kadetów. Cezary okazał się najlepszy w swojej kategorii liczącej powyżej 30 rywali. Cezary zdobył również srebrny medal w kategorii kumite kadetów do 30 kg. Jest też pierwszym zawodnikiem w historii cieszyńskiego klubu, który zdobył równocześnie dwa medale: w kumite i kata.

Brązowy medal w kumite zdobył Igor Wojacki w kategorii juniorów do 65 kg. Igor przeszedł zwycięsko dwie rundy, ale w półfinale uległ utytułowanemu rywalowi.

W turnieju wystartowała ponadto grupa zawodniczek i zawodników, która w większości rozpoczyna dopiero swoje starty, a mianowicie: Ewelina Jordan, Aniela i Pola Robosz, Urszula Wałach, Szymon Michalski, Tymoteusz Galej, Adam Szydłowski, Michał Wajner. Niestety nie udało się im przebić do strefy medalowej.

Zawodnicy Cieszyńskiego Klubu Karate Kyokushin odnotowali kolejny bardzo udany start podczas VI Międzynarodowego Grand Prix Beskidów, które odbyło się 13.11.2021. Sześcioosobowy zespół cieszyńskich karateków zdobył pięć medali, w tym aż cztery złote
i jeden srebrny.

Złoty medal po doskonałych walkach zdobył Adam Szydłowski wygrywając dwie walki przed czasem, a finał po dogrywce przez wazari. Drugi złoty medal wywalczyła Lena Santarius rozstrzygając swoje pojedynki przez wazari. Trzeci i czwarty złoty medal przypadł rodzeństwu Adamowi i Janowi Sieradzkim, którzy okazali się najlepsi w swoich kategoriach. Piąty medal, tym razem srebrny, zdobył Maksymilian Wojtas. Do strefy medalowej nie udało się przebić po wyrównanej walce Maji Urbanek. Zdobyte medale szczególnie cieszą z uwagi na to, że rywalizacja odbywała się w pełnej formule kyokushin.

W zawodach brało udział blisko 220 karateka reprezentujących 16 klubów.

Sędzią z ramienia cieszyńskiego klubu był Dariusz Kubica. Kierownikiem ekipy był Bogdan Kubica, a opiekunem była Katarzyna Szydłowska.

Gratulujemy zawodnikom osiągniętych rezultatów i jak zawsze dziękujemy rodzicom za pomoc i wsparcie.

Start zawodników klubu był współfinansowany ze środków Miasta Cieszyna oraz Elektrometalu Cieszyn.

 

 

 

Serwis 24/7+48 33 857 53 46
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności