SLS-15

SLS-15 System łączności szybowej

Certyfikat: ex eac

System  SLS-15 jest środkiem łączności telefonicznej szybowej przeznaczony do  organizacji lokalnej łączności w szybach kopalnianych, w których może wystąpić zagrożenie metanowe o dowolnej koncentracji.

Pełny opis

SYSTEM ŁĄCZNOŚCI SZYBOWEJ SLS-15

Przeznaczony jest do stosowania głównie w podziemnych zakładach górniczych. Może być stosowany w miejscach zagrożonych wybuchem metanu lub/i pyłu węglowego, w miejscach o wysokim  natężeniu hałasu, zasoleniu, zapyleniu czy też w warunkach dużej wilgotności. Pozwala na realizację łączności telefonicznej pomiędzy maszynistą maszyny wyciągowej a załogą zakładu pracy znajdującą się na różnych poziomach, ponadto umożliwia przekazanie meldunku o zagrożeniu do maszynisty, przekazanie informacji lub sygnałów przez maszynistę do zagrożonych miejsc czy też wzajemną komunikację abonentów pomiędzy poziomami.

System łączności szybowej SLS-15 wykonany jest w wersji iskrobezpiecznej [I] przeznaczonej dla zakładów zagrożonych wybuchem metanu lub/i pyłu węglowego oraz nieiskrobezpiecznej [N] przeznaczony do innych zakładów i miejsc w których nie jest wymagane iskrobezpieczeństwo.

System SLS-15 zarówno w wersji iskrobezpiecznej SLS-15/I  jak i w wersji nieiskrobezpiecznej SLS-15/N jest środkiem łączności gwarantującym wypełnienie wytycznych zawartych w załączniku nr 2 do Rozporządzenia Rady Ministrów z dn. 30 kwietnia 2004r. w sprawie dopuszczania wyrobów do stosowania w zakładach górniczych.

System posiada dopuszczenie Prezesa WUG nr GX-33/15

Serwis 24/7+48 33 857 53 46
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności